Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Seçme Hikayeler - Sait Faik Abasıyanık Kitap Açıklaması

 


Bu kitapta Sait Faik'in deniz kokusuyla, çocuk sesleriyle, balıkçı sohbetleriyle, martılarla, türlü türlü balıklarla donattığı sıcacık hikâyeleri bir araya getirildi.

Seçme Hikâyeler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilköğretim öğrencileri için belirlediği 100 Temel
Eser'de yer almaktadır.Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
Puanlamalar
%83,3
%11,1
%0
%5,6
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.09.2020

daha çok seçki

harika bir kitap, Daha fazla seçki yapılsa ne güzel olur.

06.08.2019

Ahhh ahhh!

Sanki bir arkadaşımla buluşmuşum da kahve eşliğinde bana başından geçenleri anlatıyor gibi... Öyle sıcak, öyle samimi, öyle naif...Sen anlat Sait Faik, ben seni hep dinlerim, hiç sözünü kesmem demek istiyorum. Biraz balıkçı Stelyanos ve torunu Trifon’dan bahsediyor. Ama bunu bana daha önce anlatmıştın, biliyorum diyemiyorum.Öyle tatlı anlatıyor ki, yüzümde minik bir tebessümle dinliyorum. Biliyor benim deniz tutkumu ve en çok balıkçı hikayelerini sevdiğimi. Sonra yine aklına geliyor yazarlıkla para kazanamayacağı, ticarette nasıl da kandırmışlar, ben ne yapayım? diyor. Sen üzülme diyorum, don gömlek çalan garibanı anlat bana, çamaşır ipinden mi çalmıştı onları.Ah diyor sen boşver onları şimdi bir semaver olacaktı ki, ama bakma Eftalikus’un kahvesi de güzeldir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.