3,5/5 - 25 Kişi Yorum Yap
60,0 TL
100,0 TL %40
Standart Teslimat : 06 Aralık - 10 Aralık
Bu üründe kargo bedava!

Savaş ve Barış 4 Kitap Takım Kitap Açıklaması

Savaş ve Barış, yazıldıktan kısa bir süre sonra neredeyse tüm dünya dillerine çevrilen, aradan geçen yüz elli yılda evrensel edebiyatın başyapıtı hâline gelen dev bir eser… Bir roman değildir, tarihsel bir anlatı değil, belgesel değil, felsefe kitabı değil, Rus toplumunu anlatan sosyolojik bir inceleme değil, bir dönem romanı, savaş ya da aşk romanı değildir. Çünkü bunların hepsidir Savaş ve Barış.

 

Tolstoy, edebî türlerin sınırlarını aşarak var ettiği bu büyük yapıtla, edebî değerinden, anlatım zenginliğinden bir şey kaybetmeden, farklı coğrafyaların ve çağların sınırlarını da aşıyor. Savaş ve Barış romanında başlıca iki savaş ele alınıyor: 1805-1807 savaşı ve 1812 savaşı. Bu iki savaşın nitelikleri ayrıdır ve Tolstoy özellikle bu büyük çatışmaların farklı özellikleri üzerinde durmuştur. 1812 savaşı bir milli kurtuluş savaşı niteliği taşıdığı için, bu savaşa halk yığınları da katılmış ve Tolstoy romanında, halkı da sahneye çıkarmıştır.

 

Yordam Edebiyat olarak, Savaş ve Barış’ı, özel bir edisyonla sunmaktan gurur duyuyoruz. Tüm dünyada ‘en başarılı çeviri’ olarak kabul edilen Louise-Aylmer Maude çevirisi, bizzat Tolstoy’dan edinilen karakter detaylarını ve biyografik bilgileri içermektedir. Böylece bu büyük eseri, âdeta Tolstoy’un rehberliğinde okuma ayrıcalığını yaşayacaksınız. Ayrıca, Hasan Âli Ediz’in başlı başına bir eser olarak kabul edilmesi gereken Tolstoy incelemesini ve Tolstoy’un bu büyük eserini anlattığı kendi yazısını da bu özel edisyonun değerli bir parçası olarak, sizlerle buluşturuyoruz.

 

“Yapmacık bir alçakgönüllülük göstermeyeceğim: Savaş ve Barış, Homeros’un İlyada’sı gibi bir eserdir.”

-Tolstoy-

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%40
%24
%24
%12
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.06.2020

Kapak

Mutlaka tam versiyon okunması gereken bir eser.hepimizin ortaokul lise zamanları elimizden geçen versiyon oldukça kısa. Yordam yayınlarının kapak tasarımı ise bence kötü olmuş ve yakışmamış

19.12.2019

Kitap kapagi

Yordam edebiyat lutfen klasiklerin kitap kapaklarini daha icerigine yakisir sekilde tasarlatiniz. Lutfen okuyucularinizi dikkate alin.

15.12.2019

Dahi

Alın, okumasanız bile kitaplığınızda dursun. O derece güzel hazırlanmış bir Yordam eseri daha.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.