Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


20.Sayımızda Odak Kitap'ta Yekta Kopan'nın yeni öykü kitabı İki Şiirin Arasında'yı ele aldık. Jehan Barbur, Behçet Çelik, Erhan Sunar, Hülya Soyşekerci ve Çağlayan Çevik Kopan'ın öyküleri üzerinde incelemelerde bulunurken, Neslihan Önderoğlu yazarla kitabına dair hoş bir söyleşi gerçekleştirdi Yekta Kopan'sa öğrencileriyle hazırladığı İpekli Mendil kitabını dergimize anlattı.

Yaşayan,dinamik, basılı bir öykü atölyesi olabilmek adına nitelikli öykücülere yer vermekten mutluyuz. Yekta Kopan, Faruk Duman, Yalçın Tosun, Zafer Doruk, Ayşegül Kocabıçak bu sayıdaki öykücülerimizden bazıları. Çeviri öykülerdeyse bu ay oldukça verimli geçti. Robert Littell 'in On Basamak öyküsünü Baki Yiğit, özenli çevirisiyle okurlarımıza sunuyor.

Reyhan Yıldırım, "Ayla Kutlu Öyküsünde Şiir Avcısı Mekânlar "yazısıyla Ayla Kutlu öykülerini irdelerken; Gültekin Emre, Öykü Günlüğü'nü okularla paylaştı. Aysun Kara ise, "Öyükde Nedesellik Arayışı" üzerine kapsamlı bir yazı kaleme aldı. Mary E. Braddon'dan Soğuk Kucaklama öyküsü Halise Gülmüş, Sherman Alexie'nin Esaret adlı öyküsü de Öznur Özkaya Türkçe'ye ve atölyemize kazandırdı. Billur Şentürk, Dip-Not'lar köşesinde "belleği yazmak" izleğinde Patrick Modiano 'nun ve belleğin zihinsel dinamiklerinin izlerini sürdü..

Kapağı yine Neslihan Eren çizdi. Özgün çizgilerini beğendiğinizi umuyoruz. "Öykü Vitrini" köşesinde, yeni öykü kitapları okuyucuya en faydalı olabilecek şekilde Derya Sönmez'in merceğinden süzülerek tanıtılıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alakarga

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız