4/5 - 18 Kişi Yorum Yap
20,15 TL
31,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 Mayıs - 14 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Şans Müziği Kitap Açıklaması


Şans Müziği, tüm Amerika kıtasına yayılan geniş bir alandan başlayıp Pennsylvania'daki bir çayırlıkta iki kişinin ördüğü duvarda noktalanıyor. O iki kişinin bu işe nasıl bulaştıkları, işin koşulları, tümüyle şansa bağlı bir gelişme. Ancak Paul Auster'ın dünyasında şans, kimi zaman kazaya, kimi zaman yazgıya, kimi zaman da iradeye benzeyen değişken ve güçlü bir öge. Gerilimle coşkuyu aynı anda aktaran Şans Müziği, her türlü kötülüğe ve haksızlığa uğrarken, bunların karşısında bizim de yapabileceğimiz küçük, ama değerli şeylerin öyküsü. Buroman, Paul Auster'in, Amerika'nın en özgün ve şaşırtıcı düş gücüne sahip yazarlarından biri olma yolundaki somut adımlarından birisi.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 207

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Ortalarda olmayan babasından kalan yüklü miktardaki miras, Jim Nashe’in yepyeni bir Saab’la amaçsızca ülkede dolaşmak için birdenbire itfaiyecilik işinden ayrılıp kızını kız kardeşine bırakarak kendi ortadan kaybolma eylemini gerçekleştirmesini sağlar. Diğer insanlarla herhangi bir anlamlı ilişki kurmanın yarattığı dizginler olmaksızın yaşamanın kendisini özgürleştireceğini tasarlasa da Nashe’in bu yaşam deneyimi onu tuhaf bir hissizlik durumuna sürükler..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Mesele'nin Yorumu

Bir yazarı nasıl tanırsınız? Ya da kitaplarını okuduğunuz bir yazarı tanımak ister misiniz, yoksa onun sizin için bir bilinmeyen, meçhul bir yüz, bir merak unsuru olarak kalmasını mı yeğlersiniz? Doğrusu, ben tanımaktan yanayım. Son zamanlarda bu konuda iyice de ısrarcı oldum. Tabii tanımak derken, mutlaka yüz yüze gelip uzun sohbetlere girişmeyi, sorular sorup karşımdakini bunaltmayı kastetmiyorum. Yazarı yapıtlarıyla tanımadan önce mümkünse onun geniş bir yaşamöyküsünü bulup okumayı, verdiği röportajlar varsa onları incelemeyi istiyorum, böylece yazdıklarının kaynağına ulaşmayı, yazarlığıyla ve yazdıklarının yüzeyaltıyla ilgili ipuçlarını bulmayı umuyorum. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%72,2
%11,1
%11,1
%0
%5,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.05.2013

farklı bir auster

Auster'ın New York üçlemesi dışındaki birçok kitabı birbirine benzese de bu kitap diğerlerinden ayrıllıyor, sürükleyici ve etkileyici. Okurken Fareler ve İnsanlar'ı anımsayabilirsiniz ama :)

30.07.2012

Açık son...

"Parayla saadet olmaz", "miras değil alınteri", "üretmek=mutluluk" temalarının işlendiği, açık bir sonla biten roman.

24.11.2007

Yarım kalıyor mu?

Bu kitabın filmi de mevcut ve aslında kitapta yarım kalan şeylerin filmde tamamlandığını görebiliyorsunuz. Ve az biraz kafayı çalıştırırsanız inceden verilen o mesajları algılayıp kime ne olduğunu tahmin edebilirsiniz. Fakat filmle kitap arasında çok uçurumlar var
birincisi kitapta anlatılan kasvetli ortamı filmde görünce (o duvar vs.) hayal kırıklığına uğradım çünkü ben öyle düşünmemiştim. Aynı şekilde 2 adam var ya onları da hayal ettiğim gibi bulmadım filmde. Sadece Pozzi kesinlikle oturmuştu karakterine. Nashe de fena sayılmazdı. Bunlar filmin eksik yerleri. Fakat filmin artılarından biri görsel olarak bir şeyler verdiği için, kitapta açık kalan noktalar tamamlanabiliyor. Ve filmin sonunda da Auster'in kendisinin oynaması ile bir süpriz daha oluyor ve kitapta yarım kalan hikaye filmde kısa bir sahne ile tamamlanıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.