3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 192

Ebat : 16,5 x 26

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Tüm zamanların hem en popüler, hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan SANDMAN, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantazinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının resimlendirdiği seri, modern ve a ... Tamamını gör
23,4 TL
36,0 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Neil Gaiman

Neil Gaiman

Ödüllü çizgi roman dizisi The Sandman'i ve Terry Pratchett ile birlikte ödüllü romanı The Good Omens'ı yazdı. Çocuklar için yazdığı ilk kitap, The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish Newsweek'in 1997'nin En İyi Çocuk Kitapları listesine girdi. İngiltere'de doğmuş olan yazar bugünlerde Amerika'daki evinde, yeri belirsiz koca, kara bir evde, egzotik balkabakları yetiştirip bilgisayarlarla kediler biriktirerek yaşamak ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Tüm zamanların hem en popüler, hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan SANDMAN, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantazinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının resimlendirdiği seri, modern ve antik mitolojilerin çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım.


SANDMAN serisinin beşinci cildi SEN OYUNU’nda çocukluğun muhayyel manzaraları sahne alır. Düşlem’in unutulmuş bir köşesinde uyanık dünyayı koruyan duvarda bir çatlak oluşur ve bu çatlaktan bir grup New Yorklu genç hem ürkütücü derecede tanıdık hem de rahatsız edici derecede kötücül bir diyara doğru geçiş yaparlar.


Samuel R. Delany’nin sunumuyla

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayıma Hazırlayan: Alican Saygı Ortanca, Emre Aygün

Düzelti: Ömer Ezer

Kapak Tasarım: Hamdi Akçay

 

 

Puanlamalar

%33,3
%33,3
%0
%33,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.02.2019

Beklentiyi karşılamadı

Uzun süredir Türkçe çevirisini beklediğim serinin son kitabı malesef ki beklentiyi karşılamıyor. Önceki kitaplardan Sandman'in yüceliğine aşina olduğumuz karakter, 6 bölümlük kitapta neredeyse 3 kere beliriyor ve bunların en uzun süre göründüğü kısımda ise yaratılışta doğmuş olan ama kendisini ülkede gizleyen bir cadının taciz edici sözleri üzerine eylemsiz kalması insanın sinirine dokunuyor. İnsan koskoca düşülke kralının bir cadı ile boy ölçüşemeyecek konumda olduğu hissine kapılıyor. Bunun yanında ilk kitaplarda da gördüğümüz Sandman'in kumlarının karakterin silahını en etkili şekilde kullanımı ve yazarın da kitaptaki kurgusunun güçlü taraflarını ortaya çıkarıyor. Her kitabın sonunda beklediğimiz eskiz çalışmaları bu kitapta malesef göremiyoruz ve bu durum belki de bu durum kitabı koleksiyon ürünü olmama konumuna sokabilir.