0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
7,52 TL
9,9 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 - 13 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Sancı Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi'nin Ocak-Şubat sayısı 20 Ocak'ta okuyucu ile buluşmaya hazırlanıyor.

Dergi bu sayısında Muzaffer Oruçoğlu'nu inceliyor. Özgürlüğü ve Çıplaklığıyla Bir Yaşam Serüveni: Muzaffer Oruçoğlu adlı dosyasında birçok yazar Oruçoğlu'nun çalışmalarını ele alıyor. Sancı Dergisi bu sayısında aynı zamanda 1. yılı vesilesiyle 7 Şubat 2016'da Cezayir Toplantı Salonu'nda gerçekleştireceği sempozyumun çağrısını kamuoyuna duyuruyor.

Dergide dosya çalışmasında; Arin İnan Arslan, Ahmet Telli, Cihan Erdoğan, Mehmet Çetin, Tekgül Arı, Levent Kaçar, İbrahim Ekinci, Dilek Kalyencioğlu, Ümran Düşünsel, Deniz Faruk Zeren, Feyzi Çelik, Vedat Küçükbingöl, Ahmet Soner, Tülay Tuncaboylu, Metin Kayaoğlu, Mehmet Akkaya, Mustafa Algın ve Oktay Kip'in Mehmet Akkaya ile gerçekleştirdiği söyleşi, Yüz Çiçek'te; Sait Çetinoğlu, Duygu Kıt, Emir Ali Yağan, Ayşegül Tözeren, Ali Zülfikar, Muzaffer Oruçoğlu, Doç. Dr. Nihal Kuyumcu'nun Prof. Dr. Zehra İpşiroğlu ile gerçekleştirdiği söyleşi, Sinema-Tiyatro'da; Zehra İpşiroğlu, Serkan Eker'in Drama Kumpanya-Kemal Oruç ile gerçekleştirdiği söyleşi, Özer İnal ve Tülin Özen ile gerçekleştirilen röportaj, Karikatür'de Askın Ayrancıoğlu, Pavel Constantin, Seyit Saatçi, Arsen, Darko Drljevic ve Vahit Akça Şiir'de; Asım Gönen, Akın Yanardağ, Buket Şimşek, Murat Kahraman, Ahmet Akın, Murat Günışığı, Devrim Gür, Sinan Kurt, Xêce Snr ve Danyal Nacarlı'nın çevirisi ile Hilde Domin'in şiiri, Öykü'de; Burcu Polat, Emek Erez, Cemal Bahtiyaroğulları, Devrim Gür, Okan Eroğlu, Bênav Raperîn, Erdem Özgül Müzik'te ise; Önder Alnargül eserleriyle yer almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 140

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Babek Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız