Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Sahnede Ölüm Kitap Açıklaması

 


"Altı yıl önce o gün, yatağın kenarındaki varlığını hissedince nasıl uyandığımı asla unutamam. Beni uyandıran, yatağın kenarına oturman değildi. Yakınlığındı, bakışındı ve o çok hafif, belli belirsiz sabun ve parfüm kokusuydu. Kısacık bir an yanıma gelmek istediğini sandım ve kollarımı sana doğru uzatmaya hazırlandım. Ama sonra şafak vaktinin solgun ışığında üzerinde yol kıyafeti olduğunu gördüm... Ellerin kucağında dimdik oturuyordun. Bu duruşunda insanı korkutan bir kesinlik vardı, bakışlarındaki kararlılık hiçbir itiraza yer bırakmıyordu. "Adieu" demekle yetindin. Yumruk yemiş gibi kendimi tekrar yastığa bıraktım. Gözyaşlarımı gördüğünde kararlılığın bir an sarsılmış gibi geldi bana, iradene yeniden kavuşmak için gözlerini kapadın. Gözlerini açmadan ansızın üzerime eğildin, alnımdan öptün."

Lizbon'a Gece Treni'nin yazarından insan ilişkilerinin bilinmezliğine dair derinlikli, çok katmanlı bir roman. Tanınmış bir piyano akortçusunun ikiz çocukları olan Patrice ile Patricia'yı, taşıyamayacakları kadar ağır bir sır birbirine bağlamaktadır. Birbirleriyle görüşmedikleri altı yıldan sonra ailede yaşanan korkunç bir olay onları zorunlu olarak yeniden bir araya getirir. Bu olayla birlikte kendileriyle ilgili başka sırlar da peş peşe açığa çıkacak, yolları altı yıl önce ayrılan iki kardeş anneleriyle babalarını ne kadar az tanıdıklarını anlayacaklardır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.11.2013

Pascal Mercier

Pascal Mercier (gerçek adı Peter Bieri) aşkın toplumlarda lanetlenen bir biçimini, onu olumlu ya da olumsuz yargılamamıza fırsat vermeyen bir serinkanlılıkla, sağduyulu bir mesafeyi koruyarak ve hiç bir şeyi dramatize etmeden gösteriyor. Anlatıyor da denilebilir, ama gösteriyor daha doğru.

Romanda bir ailenin içinde yaşadığı karanlığın, bütün fertlerinin gözüne çektiği perdenin ağır ağır kalkışını ve herkesin birbiri hakkında aydınlanışını okuyorsunuz. Edebi köpürtme oyunlarına başvurmadan, okuyucu ile flört etme ihtiyacı duymadan, adeta yazması çok kolaymış hissi veren bir roman. Sonlanırken sizi bir masal kuşunun kanatları ile donatıyor, yükseltiyor, yükseltiyor, nihayet çıktığınız yükseklikten aniden aşağıya doğru bırakıyor. Çeviri için İlknur Özdemir´e teşekkürlerle beş üzerinden beş hararetinde tavsiye.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.