0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
22,5 TL
25,0 TL %10
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 09 - 13 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Sağlık teknolojisinin; hastalıkların önlenmesi, tanısı, tedavisi, yaşam kalitesi ve yaşam süresinin artırılmasında büyük bir önemi bulunmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin sunumunda kıt olan kaynakları en iyi şekilde yonetmek, sağlık teknolojilerinin kullanımında etkinlik ve verimliliğin sağlanması, kanıta dayalı politika üretebilmek icin de sağlık teknolojisi değerlendirmesinin yapılması gerekmektedir. Bu kitap ile sağlık teknolojisi değerlendirmesi konusunda temel düzeyde bilgi vermek amaclanmıştır. Öncelikle kavramsal çerçeve çizilmiş ve sonrasında kullanılan yöntemler örnekler ile açıklanmıştır.

Sağlık Teknolojisi Değerlendirmesi, Maliyet Minimizasyon, Maliyet Etkililik, Maliyet Yarar, Bütçe Etki ve Karar Analizleri ile Sağlık Teknoloji Değerlendirmede Kaynak Dağılımında Karar Alma Süreci bölümlerinden oluşmaktadır. Kitap, sağlık sektöründe yer alan yöneticiler, sağlık politika yapıcıları ve çalışanlar, sağlık bilimleri alanında çalışan akademisyenler, lisans ve lisansüstü düzeydeki öğrenciler için konu ile ilgili bilimsel bir kaynak olarak başvuracakları şekilde tasarlanmıştır.

İçindekiler

1. Sağlık Teknolojisi Değerlendirme
2. Maliyet Minimizasyon Yöntemi
3. Maliyet Etkililik Analizleri
4. Maliyet-Yarar Analizi
5. Bütçe Etki Analizi Ve Karar Analizleri
6. Sağlık Teknolojisi Değerlendirmede Kaynak Dağılımında Karar Alma Süreci

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız