Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Saf

Saf

Saf

Çevirmen: Volkan Atmaca
Yayınevi :

Kırmızı Kedi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Şişko kral, paçoz kraliçe dikkat edin! Beche bütün versailles'ı yutacak kadar büyük bir çukur kazıyor!" Yıl 1785. Fransa Kralı, Aydınlanma düşünürlerinden aldığı ilhamla Paris'i arındırmaya niyetlenmiştir. Kral'ın halkı zehirlediğine inandığı Les Innocents Mezarlığı'nın duvarlarında görülmeye başlayan sloganlar ise bir devrim öncesinin gizemli atmosferini yansıtmaktadır.

Kutsal mezarlığı ortadan kaldırma projesini üstlenen genç ve saf mühendis Jean-Baptiste "Beche" Baratte, karşısındaki manevi ve maddi sorunları çözmek için hesaplar yapmaktadır: Yaşamın cıvıl cıvıl sürdüğü Les Halles mahallesine komşu olan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan mezarlığı, duygularından ve korkularından arınarak nasıl ortadan kaldırabilecektir? Kent sakinlerini rahatsız etmeden, kendisine inananları hayal kırıklığına uğratmadan, Paris'in şatafatına kapılmadan ve aşk, dostluk, vazife, inanç sorgulamalarıyla yılgınlığa düşmeden bu işin altından kalkabilecek midir? Ve duvarlarda müjdelenen devrimin temellerini de atacak mıdır?

"Andrew Miller, devrim öncesi Paris'ini o kadar renkli ve yaratıcı canlandırıyor ki, öyküsü o kadar etkileyici ki bir an önce bitirmek için hayatınıza ara veriyorsunuz."
-The Times-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 360

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059908283


Yorumlar (1)

Çok keyifli bir roman.

Çok sürükleyici bir hikaye oldukça etkileyici bir biçimde anlatılmış. Kapak tasarımı, çeviri, sayfa kalitesi de kusursuz olunca oldukça başarılı bir kitap meydana gelmiş. Fiyat da gayet uygun. Kısacasıÿ; Alın keyifli keyifli okuyun, hiç pişman olmassınız.