4/5 - 35 Kişi Yorum Yap
20,65 TL
29,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 Mart - 06 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Açıklaması

Erdal Demirkıran bu kitabıyla "Erişkin bir insan, günde en az 8 saat uyumalıdır." önyargısını kırarak 8 saat uyumanın bir alışkanlıktan ibaret olduğunu anlatmaktadır. 4 saat uyuyup 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmayı, ilginç bir formülle okuyucusuna aktaran Demirkıran, “Aklı başında olan hiçbir insan, ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz.” mottosuyla da aykırı çıkışını sürdürüyor.

Yazara göre 60 yıl yaşadığı varsayılan sıradan bir insan; ömrünün 15 yılını çocuklukta, 15 yılını ıvır zıvır işlerde, 20 yılını da uykuda geçirmektedir. Bu bakış açısıyla hesaplandığında ortalama bir insanın geriye kalan süresi sadece 10 yıldır. Gelgelelim bu aynı insan, günde 8 saat yerine 4 saat uyursa ömrünün sadece 10 yılını uykuda geçirir ve böylece 10 sene daha fazla yaşamış olur. Demirkıran, bunu başaran insanın sıradanlığının sona ereceğini ve böylece de sıra dışı başarılara imza atacağını iddia etmektedir. Ona göre sıra dışı başarılar elde eden; Keops, Da Vinci, Edison, Newton, Dostoyevski, Armstrong gibi insanlar, tüm başarılarını işte bu ikinci 10 yıla borçludurlar.

Bu arada “uyku” kesinlikle sıkıcı bir konudur. Çevrenizde biri uykudan bahsedince esnemenize engel olamazsınız mesela. Ancak yazar, bu konuyu roman formatında işleyerek öyle eğlenceli bir hale getirmiş ki kitabı bitirmeden uyumak neredeyse imkânsız! E, tabii kitabı bitirdikten sonra da...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%69,7
%18,2
%9,1
%3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.11.2018

Dünyada az uyumayı yani uzun yaşamanın sırrını veren yegâne kitap

Beynin uyku kontrol merkezini kendi kontrolüne aldıran kitap. Uyumak hiç bu kadar keyifli çok uyumak da hiç bu kadar rahatsız edici olmamıştı .

20.11.2015

başka hiçbirinin etkisi kalıcı değildi

Kişisel gelişim kitabını daha önce hiç roman şeklinde görmüşmüydünüz.Belki evet ama hiçbirinin etkisi kalıcı değildi eminim... Her maksimum 5 saati geçtiğimde satırlar aklıma geliyor ve kalkıyorum kalk diyorum kendime daha dünya değişecek..

18.03.2015

Güzel kitap

Erdal Demirkıran iyi bi yazar , lakin bu kitabında benzetmelerini sürekli tekrarlayarak can sıkıcı olduğu yerler olsa da,  kitabın asıl vermek istediği mesajı tam anlamıyla diğer kitaplarında da olduğu gibi etkileyici bir şekilde bizlere sunmuş . tavsiye edebileceğim kitaplar arasında özenle yer alır .

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.