Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sadakat Kitap Açıklaması

 

Sadakat

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

İnci Aral ile yeni kitabı Sadakat üzerine söyleşi...

"Sadakat kendiliğinden yaşanmalı"

Söyleşi editörleri: Erdem Öztop ve Senem Kale.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.05.2011

SADAKAT KİTABIMIZ

CİDDİ CİDDİ  ÇOOK BEĞENEREK VE ELİMDEN BIRAKAMADAN OKUDUĞUM KİTAPLAR ARASINDA. BİR SÜRE SONRA TEKRAR OKUMAK İSTEDİĞİM  VE TANIDIKLARIMA TAVSİYE ETTİĞİM BİR KİTAP.
BİLİNEN VE YAŞANAN BİR KONU  EVLİLİLK VE SADAKAT. AKICI, ANLAŞILIR, KEYİFLİ BİR KİTAP.
TEŞEKKÜRLER.

13.05.2010

Şiirsel karamsarlık

Kitaptaki cümleler öyle güzel öyle şiirsel kurulmuş, duygular öyle güzel betimlenmiş ki insanın cümlerleri tekrar tekrar baştan sindire sindire okuyası geliyor. Ben çok beğendim. Bitmesin istedim okudukça. Karamsarlık zaman zaman moralimi bozmadı değil ama bu romanın etkileyiciliği olsa gerek. Zevkle okudum. İnci Aral'ın yeni kitaplarını heyecanla bekliyorum, okumadığım eski kitaplarını ise hemen sipariş ettim bile.

08.03.2010

sadakat üzerine karalamalar

Kitabın ilk sayfalarından kendinizi en kötü sona hazırladığınız için kitap boyunca olan hiçbir olay sizi şaşırtmıyor... Ancak iyi bir anlatımla İnci Aral sizi sonuna kadar kitabına esir ediyor.Yalnız bu kitap bitmesini istemediğiniz kitapların aksine ilk andan itibaren bitse de rahatlasam dedirten türden, içiniz sıkılıyor, ruhunuz daralıyor ve bitirip sonu iyi biten bir kitap okuma ihtiyacı hissettiriyor...
Kitabın kadın kahramanının takıntı derecesinde aşık olduğu erkek karakteri biraz daha derinlikli olmalıydı diye düşündürüyor kitap, eğer baştan bir beyaz atlı prens yaratılsaydı okurlar Azra'yı aşkında haklı görebilir, onunla birlikte üzülebilirlerdi... Ancak daha ilk karşılaşmadan erkek kahramanın bozuk bir kişilik olduğu bu kadar açıkken ve herhangi bir cennet vaadetmezken kitabın tanıtım cümlesi olan cennette başlayan rüyayı okurun görmesi olanaksızlaşıyor... Bu kitapta eksik olan şey bir kaç sahnede de olsa Azra'nın bu kadar aşık olabildiği ve uğruna herşeyini feda ettiği adamın gözümüze hoş görünecek şekilde görünmemesi. Dolayısı ile yaptığı hiçbir olumsuz davranış okur için süpriz öğesi taşımıyor. Kitap gerekli heyecan ve gerilimi yansıtmaktan uzak kalıyor... Olayların tamamını tahmin edebildiğiniz bir roman okurken böyle bir romanda bulmayı umduğunuz şiirselliği de kahramanların olaylara yüzeysel yaklaşımlarından dolayı bulamıyorsunuz... Ancak en baştan da belirttiğim gibi herşeye rağmen İnci Aral okumanıza değecek bir roman yazmış...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.