Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

SABİTFİKİR’İN MART 2019 TARİHLİ 97. SAYISINDA NELER VAR?

 

Ermişlerin masallarıyla dolu, taşın toprağın birbiriyle konuştuğu, cinlerin, perilerin gezindiği bir coğrafyada, masalların tam merkezinde yaşıyoruz. Böylesi bir kara parçasının üzerinde kendi kelimelerimizden ve masallarımızdan gitgide uzaklaşıyor muyuz sorusu üzerine düşünmek istedik ve dosya konumuzu belirledik; Masalların Binbir Yüzü. Kahraman Çayırlı’nın yazdığı Mart Kapak Dosyamız, masalların hem Anadolu’da hem tüm dünyada izini sürüyor.

 

Murat Can Aşlak’ın hazırladığı ve Onur Atay’ın resimlediği KararsızOkur infografiği de kapak konumuzu destekliyor; KararsızOkur, dünya edebiyatının öne çıkan masallarına dairönemli eserleri bir araya getiriyor.

Güncel bölümünde Zeynep Şen edebiyat dünyasından son haberleri derlediği yazısında keşfedeceğimiz yeni yazarlardan, dijital dünyayla tanışan Orta Çağ edebiyatından çok konuşulan edebiyat ödüllerinden söz ediyor.

Mümkün Evrenler bölümünde Murat Murat, tipik süper kahraman dizilerinden sıkılanlar için yepyeni bir alternatif olan The Umbrella Academy üzerine kafa yoruyor.

Portre bölümünde Kaan Murat Yanık, ismi çoğu kez tartışmalar yaratan, Nobel Edebiyat Ödüllü Alman yazar Heinrich Böll’ün dünyasına giriyor.

SabitFikir’in bu sayısında ayrıca Arthur Schnitzler, Tarık Buğra, Cemal Şakar, Lisa Halliday, Yahya Kurtkaya, Rocio Bonilla, Serkan Üstüner’in kitaplarını Necip Tosun, Doğukan İşler, Suavi Kemal Yazgıç, Cem Tunçer, Ahmet Edip Başaran, H. Salih Zengin, Raşit Ulaş yorumluyor.

Güncel bölümünde Burcu Bayer, Hatice Meryem’in son kitabı Yetim’i Yetimlik, Güçsüzlük ve Hınç Hakkında başlığıyla yorumluyor. Sinema bölümünde Abbas Bozkurt sözü Irak edebiyatının uluslararası alanda en çok tanınan isimlerinden Ahmet Saadavi’ye bırakıyor.

Özel Kütüphaneler bölümünün bu ayki konuğu başta İslam kültürü ve Osmanlı tarihi alanında sunduğu değerli koleksiyonuyla IRCICA Kütüphanesi.


SabitFikir'in kapak tasarımı Teyo.art’a ait. Ancak tasarım ve çizimler bununla sınırlı değil; iç sayfalarda da çok sayıda yetenekli ve genç çizerler yaratıcı tasarımlarıyla dergiyi zenginleştiriyor.

 (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.