Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sabahattin Ali Üç Roman Kitap Açıklaması

 

Edebiyatçının “gerçekçi olma mücadelesini vermesi” gerektiğini ileri süren Sabahattin Ali için edebiyatın amacı “insanlarda daha iyiye, daha güzele yükselmek arzusu uyandırmak”tır. Bu görüş doğrultusunda kaleme aldığı ve Türk edebiyatının akışını değiştiren romanlarında, gözlemlediği ve yaşadığı olayların tedirginliklerini, çelişkilerini, insanların bireysel yaşantılarının ardındaki toplumsal sorunları gerçekçi bir üslup ve okuru yakalamayı başaran samimi bir dille anlatır.

KUYUCAKLI YUSUF’ta bir Anadolu kasabasının gelişen ve değişen ekonomik ve toplumsal değerlerle biçimlenen yeni yaşamını, ruhsal yapısını sergilerken İÇİMİZDEKİ ŞEYTAN’da İkinci Dünya Savaşı öncesinde, üniversite, kültür ve sanat çevrelerindeki farklı siyasal ve toplumsal eğilimleri eleştirir. KÜRK MANTOLU MADONNA’da ise çekingen ve içine kapanık bir genç taşralının, memleketinden uzakta, Almanya’da yaşadığı tutkulu aşk hikâyesini konu edinir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Sevengül Sönmez

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.04.2021

Üç iyi kiyap birarada

Sabahattin Ali okumadan, onu tanımadan iyi okur olunmaz. Bu üç iyi romanın birarada olması da bu tanıma için iyi bir fırsat

18.01.2021

Mükemmel

Hüznü bile mükemmel bir ozan. Mutlaka okuyun ve okutun, derim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.