Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Rüzgarın Gölgesi Kitap Açıklaması


1945 yılında, uzun süren İç Savaş&ın izleri Barcelonada
hala sürmektedir. Henüz çok genç olan Daniel Sempere bir
kitapçı olan babasıyla birlikte Unutulmuş Kitaplar
Mezarlığını ziyaret eder.
Babası, oğluna bir kitap seçmesini, ona çok iyi
bakmasını ve evlat edinmesini ister.

Genç Daniel, Julian Carax adlı bir yazarın Rüzgarın
Gölgesi adlı eserini seçer. Bu adeta onun için uzun,
gizemli ve sonu belli olmayan bir yolculuğun başlangıcı
gibidir.

Okuduğu kitaptan çok etkilenen genç adam bu esrarengiz
yazarın yaşamını ve ölümündeki gerçeği araştırmaya
başlar. Böylece roman içinde yeni bir roman doğar.

Daniel tutku ve aşkın, kitapların gölgeli dünyasıyla
nasıl kaynaştığını keşfettikçe garip yansımalar yapan
bir aynanın oyununun içine düşer.Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

 

Puanlamalar
%95,8
%2,1
%2,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.04.2019

Kendinizi bu kitapla ödüllendirin

Rüzgarın Gölgesi kapakta yer alan bilgiye göre İspanya'da Don Kişot'tan sonra en çok satan kitapmış. Sahi çok satanlara bu kadar ilgi gösterirken(!) nasıl gözden kaçırabildik böyle bir kitabı?İyi bir kitap okumak, okuduğun her sayfada kendinden bir parça bulabilmek gibi gelir bana. Rüzgarın Gölgesi karakterleri açısından tam da böyle bir kitap oldu benim için. Okuduğum her sayfada benden bir parçanın var olduğunu hissedebildim. Daniel; çocukluktan yetişkinliğe beraber büyüdüğümüz karakterimiz; Unutulmuş Kitaplar Mezarlığından seçmiş olduğu bir kitapla hayatı değişiyor ama bu pek 'bir kitap okudum hayatım değişti' şeklinde bir değişim değil. Kitabın yazarı Julian Carax arkasında birçok gizem bırakarak bir hayalete dönüşmüş ve okuduğu kitaptan çok etkilenen Daniel yazarı bulmak için bir hayaletin peşine düşüyor. Eğer Daniel'ın peşine takılarak; Barcelona'da Fermin'i sokaklardan alıp en iyi dostunuz edinmek, güzel Bea'ya aşık olup, Fumera'dan korkarak Carax'ı aramak isterseniz Rüzgarın Gölgesi size muhteşem 525 sayfa sunacaktır. Umarım sizler de bu kitabı bir an önce keşfeder ve kendinize güzel bir armağan sunarsınız.

05.07.2018

harika

uzun süredir çok keyif alarak okumamıştım . müthiş güzel , detaylar , kurgu harika . kitaba sadece gerilim macera olarak bakmayın . her türü içinde barındırıyor . mizahtan dramaya kadar çok geniş yelpazeli . çok sevdim, şiddetle tavsiye ediyorum

27.12.2015

.

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi. Harika bir kurgusu var tam olayı kavradığınızı düşünürken bile 1 cümle ile sizi kitabın son sayfalarında bile şaşırtabiliyor.Yazarın okuduğum ilk kitabı ama bu kitabı okuduktan sonra eminim benim gibi birçok kişi diğer kitapları da listesine ekleyeceklerdir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.