36,0 TL
Standart Teslimat : 05 Temmuz - 08 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ruslarla Kavgadan - Derin Ortaklığa Kitap Açıklaması

 


Uluslararası ilişkiler genelde devletler arasında imzalanan andlaşmalar, protokoller, sözleşmeler, ortak deklarasyonlar gibi belgelere göre yürütülür, geliştirilir. Bazıları ikilidir, bazıları çok taraflı olur.

Türklerle Ruslar son yüz senede çok önemli ikili siyasi andlaşmalar yapmışlardır. Bunların başlıcaları bu kitapta tam metin halinde yer almıştır: 1921 Moskova Andlaşması, 1921Kars Andlaşması (Kafkaslı Sovyet komşularla), 1925 Tarafsızlık ve Saldırmazlık Andlaşması,1992 Moskova - İlişkilerimizin Esaslarına İlişkin Andlaşma, 2001 Avrasya'da İşbirliği Eylem Planı belgesi, 2004 Dostluğun ve Çok Boyutlu Ortaklığın Derinleştirilmesine İlişkin Ortak Deklarasyon, 2009 Ortak Deklarasyonu (Çok boyutlu ortaklığın daha da derinleştirilmesi) ve gerçekleşen bir sürü iş birliği konuları. Hepsi bu kitapta; Okuyarak bilgilenip aydınlanınız...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İlgi Kültür Sanat Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.