Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ruhunu Arayan Takım Kitap Açıklaması

 

Spor dallarının çoğunda olduğu gibi basketbolda da en önemli unsur takım oyunundur.Ama tek başına yeterli değildir.En az takım oyunu kadar ruh da çok önemlidir.Ve bu iki faktör olmadan maç kazanmak, şampiyon olmak neredeyse imkansızdır.

 

Dünyada basketbol koçu deyince akla ilk gelen isim olan Phil Jackson bu iki kavramın nasıl birleştirilmesi gerektiğini ‘’Ruhunu Arayan Takım’’ da anlatıyor. Halen Los Angellas Lakers’ın koçluğunu yapan Jackson’ın basketbol konusunda edindiği tecrübe ve donanımla herkese öğretecek çok şeyi var.Aşağıdaki alıntı bile başarının nasıl mücadele edilerek kazanıldığının bir ipucu.

 

‘’Bir sporcunun kafasını yeterince bulandıracak kadar paraya ve şöhrete sahip genç adamlarla çalışıyorum ; bunu inkar edemem.Yaptığımız iş de nihayetinde eğlence sektörüne hizmet ediyor aslına bakarsanız.Takım çalışması aşk giib kısa ömürlü bir şey ; sarf edeceğiniz en basit bir hakaretle verdiğiniz onca emek bir anda yok olabilir.Artık yılları bulan antrenörlük hayatımda yıldız basketbolcuları takım oyununa dayalı basketbol sistemine intibak ettirmeyi başarabildim.Takım oyununu ortaya koyabilmek için, daha yaşlı starların takıma katacğı tecrübe çok önemli.Öbür türlüsü yaratmaya çalıştığınız takımı ortadan kaldırabilir.’’

 

   (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.03.2012

"Chicken Translate" Gerçekmiş !!

BU KİTAP YAYINCILIK SKANDALIDIR. Kitaba başladım. Başlarda her şey olması gerektiği gibiydi; çevirmen notları, akan bir Türkçe, bazı kelime yazım hataları vardı ama görmezden geldim. 180. sayfalara geldiğimde kitabı anlamadığımı fark ettim. 3 saat aralıksız okuduğum için yorulduğumu düşündüm. Ara verip tekrar başladım. Sonra anladım ki yorulan ben değil çevirmenmiş!! 2 çevrimen kullanmışlar. Birisi fena değil ama birisi bildiğiniz CHICKEN TRANSLATE yapmış. Kitabı bitiremedim. REZALET

22.07.2009

Çeviri Rezaleti

Hayatımda karşılaştığım en berbat çeviri. Çeviri yüzünden köşeye attığım ilk kitap diyebilirim.

19.02.2009

ÇEVİRİ SKANDAL DERECESİNDE KÖTÜ

Kitap NBA´in ünlü koçlarından Phil Jackson´ın LA Lakers´ın K.Bryant, S.O´Neal, K.Malone ve G.Payton´lı kadrosu ile finallerde Detroit´e kaybettikleri sezonun hikayesini koçun ağzından aktarıyor. Pardon, aktaramıyor, çünkü felaket ötesi bir çeviri söz konusu. Çevirmenlerin İngilizce basketbol terimlerinden bihaber olmalarından da öte, inanılmaz anlatım bozuklukları, kötüden beter bir Türkçe kullanımı vs. nedeniyle bildiğiniz Türkçe´yi bile unutursunuz.
Bazı yerlerde direkt çeviri yapılmış, çeviri yapıldıktan sonra insan bir okumaz mı neye benzedi diye? Ayrıca tapaj ve dilbilgisi yanlışları da özellikle kitabın ortasından itibaren bu işin kasıtlı mı sabote edildiği merakını bende uyandırdı.

Eğer ikinci baskısı olacaksa ve aynen basılacaksa, hiç zahmet etmesinler. Okuyucunun parasına yazık. Biraz profesyonellik lütfen.

İngilizce bilenlere orijinalini ve anafikir için tamamlayıcı olarak değerlendirdiğim daha önceki bir Phil Jackson kitabı olan ve koçun yaşam ve yönetim felsefesinin Chicago Bulls
dönemini de kapsayan bir anlatımla aktarıldığı ÿ"Kutsal Çemberlerÿ"i öneririm. Bu kitabın çevirisi en azından katlanılabilir düzeyde fena değil.


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.