0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
16,72 TL
22,0 TL %24
Standart Teslimat : 25 Ekim - 29 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Risaleler Kitap Açıklaması

Melâmî Hc. Davud Yılmaz Risaleler
“Melâmîlîk, kıyısı olmayan çok derin bir denizdir. Sığ zihniyetlerin harcı değildir.” diyen Melâmî Hacı Davud Yılmaz (k.s.) Hazretleri’nin, Melâmîlik ve hakikat üzerine kaleme aldığı ve bugüne dek yayımlanmamış risalelerinin asıl metinleri ilk kez 2017 yılında yayımlanan bu kitapta bir araya getirilmiştir.
İrşad vazifesinin yanı sıra Melâmî Hacı Davud Yılmaz (k.s.) Hazretleri’nin eserlerini yayımlayarak, günümüze ve geleceğe aktarılması yönünde hizmetlerini sürdüren Ümit Bulut Efendi tarafından hazırlanan bu eserde yer alan risalelerde; Pir Seyyid Muhammed Nur-ül Arabî, Şeyh-ül Ekber Muhyiddîn-i İbn’ül Arabî, İsmail Hakkı Bursevî, Gavs-ı Âzam Abdülkadir Geylâni, Niyâzi Mısrî, Bâyezîd-i Bistâmî, Yazıcızade Muhammed ve Mevlânâ Hazretleri gibi birçok insan-ı kâmilin sözlerinden örneklerle Melamiliği tarikat zannedenlere ve insan-ı kâmili nitelemek isteyenlere de yanıt verilmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.