Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Rilke'ye Veda Kitap Açıklaması

Stefan Zweig’ın Rainer Maria Rilke’ye vedası...  Elinizdeki kitap, Zweig’ın, biri Rilke’nin ölümünden yaklaşık iki ay sonra, öbürü 10. ölüm yıldönümünde yaptığı  iki konuşmasından oluşuyor. Türkiyeli okurun en sevdiği  Batılı şairlerden Rilke’yi, yine çokça sevilen yazarlardan olan Stefan Zweig’ın kaleminden okuyacaksınız.

Bazen bir halk, bir şair öldüğünde şiirin de sanki onunla  birlikte öldüğünü düşünür. Belki İngiltere de benzer  bir durumu yaşamıştır, tek bir on yıl içinde Byron, Shelley ve  Keats gittiğinde. Bunun gibi trajik zamanlarda son giden şair aynı zamanda kuşağının şair sembolü olur ve görüp göreceğimiz sonuncusu olduğunu düşünerek titreriz. Bugün biz Almanya’da şair dediğimiz zaman hâlâ onu [Rilke’yi] düşünmekteyiz ve bu arada onun sevgili görünümünü onunla karşılaştığımız her yanda bakışlarımızla aramaktayız, bu görüntü çoktan zamanımızdan ayrılarak zamansız olana geçti ve  ölümsüzlüğün mermer ormanında heykel oldu.

-Stefan Zweig-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şiire övgü, şairin ölümü

Esra Ertan

Rilke'ye Veda, kaybettiğimiz şiiri yeniden bulabilme umudu ve heyecanı veren, şiirin ve şairin ölümsüzlüğünü yine yeniden hatırlatan ve ölüme olduğu kadar hayata da direnen müzikli bir metin.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.