Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Renkli Resimli Genel ve Özel Histoloji kitabı Biyolojik Bilimlerin çeşitli dallarında eğitim gören öğrencilerin ve genç araştırmacıların yararlanabilecekleri bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Bu eser, jncel teorik bilgilerin yanı sıra yaklaşık 400 mikrograf içeriği ve detaylı resim altı açıklamaları ile nikroskop başında çalışma sürecinde yararlanılacak bir atlas niteliği de taşımaktadır. Kitapta yer alan Dütün mikrograflar orijinaldir. Elektronmikrograflar tamamen kendi çalışmalarımdan alınmıştır. Işık likroskobik fotoğraflar hazırlanırken kendi çalışmalarımın yanı sıra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi inönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı arşivlerinden de yararlanılmıştır.

Konu anlatımlarında, terimlerin Türkçe okunuş ve yazılışları tercih edilmiştir. Resim büyütmeleri için ise kolay kavramayı sağlamak amacı ile sadece objektif büyütmeleri belirtilmiştir. Aynı doku ve organın farklı büyütmelerde çekilmiş birden çok mikrografının bulunması bir tekrar gibi görünse de, mikroskop başı çalışmalar için yararlı olacaktır.

Eğitimimde emeği geçen hocalarım Prof. Dr. Sacide Gazilerli, Prof. Dr. irfan Erdemli ve Prof. Dr. Abdullah Özkaral'a, fikirleri ile yol gösteren hocam Prof. Dr. Ali Otlu'ya, teknik konularda yardımcı olan Uz. Özgen Vuraler'e teşekkür ederim.

Uzun ve zahmetli bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan kitabımın ülkemizdeki orijinal renkli resimli kaynak eksikliğini gidermeye katkıda bulunacağını umuyorum.
Prof. Dr. Mukaddes Eşrefoğlu Malatya, Ağustos 2004on) kastedilmiştir.Sayfa Sayısı: 372

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pelikan Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız