Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Reis, Gladio'nun Türk Tetikçisi, Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'nın yaşamöyküsü. Neler yaptı, nerelerde nasıl saklandı, kimlerin koruması altına girdi? Susurluk bağlantıları ve Susurluk olayına karışanlarla ilgili belgeler, bilgiler..."
- Emin Çölaşan, Hürriyet

"Reis, Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul tarafından yazılan ve Türkiye'nin son 20 yıllık yakın tarihinin en önemli referans kitaplarından biridir."
- Sedat Ergin, Hürriyet

"Doğan Yurdakul ve Soner Yalçın'ın Reis adlı yeni çıkan kitabından öğreniyoruz ki, 70'li yıllarda Çatlı ve arkadaşları sahte mahkeme kararları yazarak cezaevlerinden insan kaçırıyordu... Bu kitap Abdullah Çatlı'nın hayatı ve maceraları üzerine yazılmış ilk gerçek derleme. İçindeki bilgiler, hep birkaç kaynaktan kontrol edilmiş, örneğin Çatlı'nın eşi Meral Çatlı ile belli ki uzun bir söyleşi yapılmış. Hiç tanımasak da hepimizin hayatına şu veya bu biçimde değen, etkileri olan Abdullah Çatlı'nın kim olduğunu, nasıl birisi olduğunu merak ediyorsanız, Reis'i elinizden bırakamayacaksınız..."
- İsmet Berkan, Radikal

"Abdullah Çatlı'nın yaşamını ele alan bu kitap, salt bir biyografi değildir. Çatlı'dan ve çevresinde meydana gelen olaylardan yola çıkarak, Türkiye'nin yakın tarihinin belli bir kesitini ele almaktadır..."
- Cumhuriyet Kitap

"... Kitabın iki yazarı Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul daha önce de çeşitli başarılı gazetecilik ürünlerinin altına imzalarını koymuş iki meslektaşımız. Ama bu kez 'çok zor'un altına girmeyi göze almışlar. Kitapta Abdullah Çatlı'nın yaşamöyküsü ekseninde bir dönemin fotoğrafı sergilenirken tam 745 ad geçiyor... Anlaşılan bu kanlı mozaiğin raporlar, kitaplar, belgeler, tutanaklar, ifadelerden oluşan parçalarını biriktirmeye bir süre daha devam edeceğiz. Mozaik tamamlandığında Yalçın ve Yurdakul'un kitabı, tablonun en göz alıcı taşlarından biri olarak ışıldayacak."
- Aydın Ergin, Cumhuriyet Dergi


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2003


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%88,9
%3,7
%3,7
%0
%3,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.08.2015

okunmalı

kesinlikle okunmalı 82 ihtilaline giden süreç sonra devam eden derin devlet terörizmi. uyuşturucuÿ; silah kaçakçılığı istihbarat birimleri arasındaki ilişkiler.

19.03.2015

TARAFLI...

Kitap tamamen taraflı, yanlı bir biçimde yazılmış yazar olayları tek taraflı inceleyip solcu, komunist kesimi desteklediğini açıkça belirtmiştir. Alınmaya değmez bi kitap...

21.07.2008

Yanlı

Konulara tarafsız bakmayı adet edinemedi gitti Soner Yalçın...Kitap fena değil aslında ama arka kapakta kitaba yorum yapanların hep aynı ideolojiden insanlar olmaları karşıt görüştekilerin kitabı inandırıcı bulmalarını engeller, yanlış bir taktik...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız