0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
32,4 TL
36,0 TL %10
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 05 - 08 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bu kitap; İstatistik ve Ekonometri bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında zorunlu derslerden olan "Regresyon Analizi" dersinin içeriğine uygun olarak hazırlanmıştır. Ayrıca bu konu sosyal bilimler alanında yapılan araştırmalarda "Yordama Analizi" veya "Bağlanım Analizi" adlarıyla da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kitapta konular, öğrencilerin anlayabileceği bir dille anlatılmış, konular akademik bir dilden ziyade akıcı bir şekilde ve mümkün olduğunca gerçek uygulamalardan örneklerle kaleme alınmıştır. Anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için uygulamalar SPSS ortamında çözülmüş ve yorumlanmıştır. Konular, 45'i çözümlü, 95 örnek problemle desteklenmiştir.

 

Kitabın 2. baskısında, veriye eğri uydurma ve lojistik regresyon analizi konuları eklenerek kitabın kapsamı genişletilmiştir.

 

 Kitap, uzun yıllar üniversitelerin çeşitli bölümlerinde "Regresyon Analizi" konusunda dersler veren yazarların; anlattıkları derslerin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki deneyimlerinden sağladıkları birikimlerle yazılmıştır. Böylece, işlenen konular okuyucuya daha kolay ve anlaşılır bir dille anlatılmıştır.

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Basit Doğrusal Regresyon, Çoklu Regresyon, Lojistik Regresyon

Çoklu Doğrusal Regresyon ve Matris İşlemleri

Kısım, Kısmi ve Çoklu Korelasyon Katsayıları

Belirleme ve Düzeltilmiş Belirleme Katsayıları

Gösterge Değişken Kullanımı

Artıkların İncelenmesi

Regresyon Tanıları                                                                       

Çoklu Bağlantı, Otokorelasyon

En Küçük Kareler ve En Çok Olabilirlik Yöntemleri

Ağırlıklı En Küçük Kareler Yöntemi

Güven Aralıkları

Tümel F ve Kısmi F Testleri

Veriye Eğri Uydurma Model

Değişken Seçme Yöntemleri

SPSS Uygulamaları

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız