Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Rahip C. Kitap Açıklaması

 

Georges Bataille’ın önemli eserlerinden Rahip C., İkinci Dünya Savaşı’nın altüst olmuş karanlığında din, ahlak ve etik değerler üzerinden dönemin bütün paradoksunu gözler önüne seriyor. Rahip C.’de tinin tenle mücadelesi, dindarlık, sapkınlık, sefihlik ve suç gibi temaları işleyen Bataille, Direniş Hareketi’ne ve ihanete dek uzanan izleklerin peşinde koşuyor.Bataille’ın siyasal görüşlerinin çevresinde şiddetli tartışmaların sürdüğü bir dönemde yazılan bu eser, hem erotik ve mistik, hem de siyasal bir roman olarak değerlendirilmiştir. Sayısız yoruma yol açan Rahip C., Bataille’ın Sade’la derinden kurduğu bağa, Nietzsche’ye ve Zerdüşt’ün kahkahasına, Puşkin öykülerine, Kafka ve Rimbaud’ya göndermelerle örülü, ürkütücü bir anlatı. 


 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.01.2021

Huzursuz Bir His

4.Bölümden bir kaç cümle...  ''Gülümsedi. Ben de gülümseyerek, düşüncelerindeki karmaşanın farkında olduğumu belirttim ona.  Eğer hayatlarımıza son vermiş olsaydık, bu sondaki tanrısallık boşluk içinde ebediyen çözümlenmemiş olurdu.  Ama kelimeler, yadsımayı amaçladıkları şeyi söylemekte çok zorlanırlar.''Zıt duyguların; hayatınıza giren kişiler, yaşadığınız olaylar ve sizden bağımsız gibi hareket eden içsel konuşmalarınız ile değişimini farklı bir kurguyla anlatan bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.