3/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 400

Dil : Türkçe

R ile İstatistiksel Programlama . Veri analitiği için yeni bir yazılım platformu: RBilişim dünyasında uygulamalar çeşitlenip karmaşıklaştıkça, var olan ve yaygın kullanılan yazılım araçları yete ... Tamamını gör
30,96 TL
40,74 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


R ile İstatistiksel Programlama . Veri analitiği için yeni bir yazılım platformu: R

Bilişim dünyasında uygulamalar çeşitlenip karmaşıklaştıkça, var olan ve yaygın kullanılan yazılım araçları yetersiz kalmaya başlıyor. Bu nedenle geliştirilen yeni platformların en popülerlerinden biri R programlama dili.

R programlama dili, her türlü istatistiksel ve ekonometrik çalışmaların yanı sıra veri madenciliği, büyük veri analizi, simülasyon uygulamaları, fonksiyonel ve nesneye dayalı programlama, ağ teorisi, yapay öğrenme ve yapay sinir ağları gibi çok geniş alanlarda kullanım imkânları sunmaktadır. R, bu özellikleri ile gerek akademik çevrelerde gerekse iş dünyasında veri analitiği çalışmalarında kullanılan esnek ve güçlü bir programlama dili haline geldi.

R'ın tüm dünyadaki popülaritesine ve kullanım yaygınlığına karşın ülkemizdeki kullanımı oldukça kısıtlı kalmıştır. Bunda, yazılımın kullanım dili ve menülerinde Türkçe seçeneğinin halen eklenmemiş olmasının yanı sıra, özellikle Türkçe başvuru kaynaklarının neredeyse yok denecek kadar az olmasının da etkisi var.

R ile İstatistiksel Programlama, R programlama dilinin Türkiye'de de yaygınlaşmasını, kullanılırlığının artmasını sağlamak, geleceğin programlama platformlarından birini Türkiye'deki yazılımcılara tanıtmak amacıyla hazırlandı. Konuya ilgi duyan öğrenci, akademisyen ve profesyoneller için başlangıç ve orta seviyede yararlı ve doyurucu bir başvuru kaynağı...

-İlk Komutlar, Deği?kenler ve Veri Girişi -Veri Setleri -Veri Tipleri ve Veri Okuma -Basit Vektör İşlemleri -Vektör Aritmetiği -Liste Oluşturmak -Listeye Fonksiyon Uygulama -Matris ve Diziler -Matrisleri Karşılaştırma -Veri Çerçevesi (data frame)

-Veri Editörü -Metin işlemleri -Tarih ve Zaman -Kategorik Değişkenler (Faktörler) ile İşlemler -dplyr Paketi ile Etkin Veri Analizi -Kontrol İfadeleri -Fonksiyonlar -Grafik Çizimi -Üç Boyutlu Grafikler Çizme -Olasılık ve İstatistik -ANOVA (Analysis of Variance) -Regresyon Analizi -RMarkdown ile Belge Oluşturma
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 228

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pusula Yayıncılık

 

Puanlamalar

%33,3
%0
%33,3
%33,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

24.11.2017

R ile İstatistik Programlama

Bu kitabı mutlaka alın derim. Öyle elinize alıp okuyacağınız türden bir kitap değil kesinlikle. Programı açıp öğrenme fırsatı sunuyor. Uygulama örnekleri son derece anlaşılır ve pkiştirme konusunda yardımcı oluyor. İstatistik ile ilgili tecrübesi olmayanlar ise korkmasın, yazar simitçiye anlatır tarzda ele almış. Eline emeğine sağlık.

12.04.2016

R ile İstatistik Programlama

R gibi derya olan bir programlama dilini yüzeysel bile anlatmış denemez hele ki istatistiksel olarak hiç değil!