3/5 - 12 Kişi Yorum Yap
29,2 TL
40,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 26 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 29 Eylül
Standart Teslimat : 30 Eylül - 06 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Erken çocukluk dönemi (0-6 yaş) boyunca Zeka Gelişimi temelde çocuğun farklı öğrenme deneyimleri ile karşılaşmasına bağlıdır. Bebek ve çocuklarla gerçekleştirilecek en iyi öğrenme deneyimini onlarla birebir etkileşim içinde oynanacak oyunlarla sağlanabilir. 

 

0-3 yaş grubu için özel olarak hazırlanan, ailelerimiz tarafından rahatça kullanlabilecek özelliklerde ve zengin içeriklere sahip tüm Q Bebek Eğitim & Gelişim ve Oyun kart ve kitaplarımızda bebek ve çocuklarımızın, IQ & EQ üst gelişimleri ile birlikte Bilişsel Gelişim, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişim ve Motor Gelişim alanlarının desteklenmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Q BEBEK İLK KARTLARIM KULLANIM

 

Doğumdan hemen sonra, bebeklerin retinaları tam gelişmiş düzeyde değildir. Yeni doğmuş bir bebeğin retinası sadece ışık ve karanlığı ya da siyah ve beyaz arasındaki çok güçlü karşıtlıkları (yüksek kontrastı) algılayabilir.

İlk altı ay içerisinde bebek tarafından görülen siyah ve beyaz görüntüler bebeğinizin retinası üzerinden beyine çok önemli görsel sinyaller gönderir. İşte bu güçlü sinyaller bebeğinizin beyin gelişimini artırmak ve görsel gelişimini hızlandırmak açısından çok önemlidir. Üçüncü aydan sonra görsel uyarıcı olarak siyah ve beyaz rengin arasına kırmızı da katılır.

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar da ilk 6 ayda yüksek kontrastlı objeler görmesi sağlanan bebeklerde görsel uyarılmanın artması sonucunda beyin gelişiminin hızlandığı gözlenmiştir.

 

Q Bebek İlk Kartlarım 3-6 ay arasındaki bebeklerimiz için özel olarak hazırlanmıştır.

Ve bebeğinizin göz takibine de başladığı 3. aydan itibaren kullanılması tavsiye olunur.

 

Setimizde toplam 20 kalın karton kart ve arkalı önlü 40 adet siyah-beyaz ve kırmızı birbirini takip eden illüstrasyon vardır.

 

Tüm resimler özel olarak birbirinin kontrası olacak şekilde hazırlanmıştır.

 

Kartlar üzerinde belirtilen sıralama ile kullanılmalıdır. Sıralamanın değiştirerek kullanılması tavsiye edilmemektedir.

 

Kartlar üzerinde bulunan deliklerinden kutuların içinde bulunan asma halkalarına takılarak bebeklerin puset ya da beşiklerine görebilecekleri gibi asılır. Ve 1 gün süre ile ön yüz, 1 gün süreyle diğer yüz asılı kalır. Tüm kartların bitimine kadar aynı işlem tekrarlanır.

 

Kartlar askıda takılı iken bebeğinizle kartlar hakkında konuşabilirsiniz. Ancak burada önemli olan unsurun bebeğin karttaki resmin ne olduğunu anlamasından çok, gün içerisinde resimde bulunan kontrastları gözleri ile takip edebilmesi ve bu takip sonucunda beyninin uyarılması olduğunun unutulmaması gerektiğidir.

 

Kartlarımız belirtilen süre ve sıralama dışında düzensiz aralıklarla ve belirsiz sürelerde elde gösterimlerde  arzu edilen düzeyde olumlu etki sağlamayacaktır.

 

Kartların ve askı zincirinin bebek ve çocuklarımız tarafından kazalara sebebiyet oluşturabilecek şekilde ağıza alınamamasına ve kendisine zarar verecek şekillerde kullanılmamasına lütfen dikkat ediniz.

 

Q Bebek İlk Kartlarım ailelerimiz tarafından rahatlıkla kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır.

 

Kart Boyutları : 12.5 x 11.5 cm

Kart sayısı : 20 adet

 

 (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%8,3
%41,7
%33,3
%16,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.09.2020

Q bebek ilk kartlarım

Kesinlikle bebek gelişimi için çok faydalı bir ürün. Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz, büyüdükçe kartları kendisi de tutarak oynayabileceği bir ürün. Tavsiye ediyorum.

29.11.2019

Q BEBEK

HARİKA BİR ÜRÜN MONTESORRİ

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.