21,45 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Q Bebek Dikkat Gelişimi 24+Ay Kitap Açıklaması

 

Bu kitabı hazırlamakta öncelikli hedefimiz bebeğinizin Zihinsel gelişim alanına yönelik olarak dikkat gelişim sürecine olumlu yönde katkıda bulunacak önemli bir kaynak olmaktır.Aşağıda bulunan tavsiyelerimiz de sizlere bu yönde destek olacaktır.

Dikkat gelişimi zihinsel gelişime bağlı olarak ömür boyu devam eden bir süreçtir. Ve bu yaşta atılacak olan sağlam temel daha sonraki yıllarda beyin ve zeka gelişimini olumlu yönde destekleyecektir. Düşünme becerisi gelişen çocuklarda algılama, yorumlama, problem çözme ve muhakeme becerileri de gelişmektedir.
Zihinsel kapasitenin arttırılmasın sürecinde algı, dikkat, farkındalık ve öğrenmeye yönelik zihin aktiviteleri önemli bir rol taşımaktadır. Kitabımızda, 36. ayın sonuna kadar kazanılması gereken beceri ve kazanımlara yönelik olarak görsel dikkat, görsel algı, işitsel dikkat, görsel muhakeme, el-göz koordinasyon, düşünme becerileri, görsel ayrımlaştırma, eşleştirme, kavramsal beceriler, sıralama, bütünsel algı, parça bütün ilişkisi ve analitik düşünmeye yönelik bilişsel etkinlik örnekleri yer almaktadır. Tüm gelişim alanlarında olduğu gibi farklı materyaller ve kaynaklar kullanmak bu süreci zenginleştirmektedir.


*Kitabımızı kullanırken öncelikle bebeğinize resimlerde bulunan nesneleri, hayvanları, taşıtları vb. tanıtın ve bunlar hakkında konuşmaya teşvik edin.
*Öncelikle anlamasını, daha sonra söylemesini, göstermesini ve seçmesini sağlayın.
*Resimlerdeki sıralamalara ve yönergelere uymaya çalışın.
*Kitabı sayfa sırası ile takip edin. Sayfadaki etkinliği yapıp sonra diğer sayfaya geçin.
*Gün içinde 1 ya da 2 sayfayı aşmamaya çalışın. Ve farklı zamanlarda çalışmış olduğunuz sayfalara geri dönüp tekrarlar yaparak bilginin pekişmesini sağlayın.
*Kullanmış olduğu kelimeleri doğru olarak telaffuz etmesini sağlayın ve yanlış telaffuzları desteklemeyin.
*Bebeğiniz ile sürekli iletişim içinde olun.
*Birlikte dışarı çıkın ve gördükleriniz hakkında konuşun.
*Bebeğiniz ile birlikte şarkı söyleyerek dans edin.
*Bebeğinizi uzmanların tavsiyeleri uyarınca ekranlardan (tv, tablet, telefon) mümkün olduğunca uzak tutun.


Q Bebek Eğitim Grubu...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.