Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


İslâm tarihini, medeniyetini ve İslâm'ın getirdiklerini iyi anlamak için, tüm yönleriyle Cahiliyenin iyi bilinmesi gerekir. Cahiliye, bazı özellikleriyle yerkürenin bir yerlerinde her zaman şu veya bu şekilde vardır ve farklı yoğunluklarda yaşanır.

Elinizdeki kitap, Cahiliye döneminin beş büyük putunu ve günümüz modern putlarını konu ediniyor. Mesela; Hübel'in menşei ve Belka'dan Medine'ye getirilişi nasıl olmuştur? Hübel adı ve diğer putların adları konusunda ana kaynaklar neler söylemiştir? Allah'a yaklaşmak için putlara tapmak ve onları şefaatçi olarak görmek ne demektir? Önemli putlardan olan Hübel, Lât, Menât, Uzza ve Zülhalasa'ya nasıl ve ne şekillerde ibadet edilmektedir? Görünürde putlar olmasa da çağımızda düşünce ve zihniyet açısından putperestlik hâlen devam etmekte midir? İşte Prof. Dr. Murat Sarıcık'ın kaleme aldığı Put kitabı, bu ve benzeri konuları ana kaynaklar ve bazı modern araştırmalar açısından ele alarak, tarihî gerçekleri anlaşılır bir üslupla gözler önüne seriyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 241

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesil Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız