18,0 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Punk Bilim - Tanrı' nın Zihninin İçine Bakmak Kitap Açıklaması

 


Punk Bilim asırlardır süren ruh-madde ikiliğinin ve ayrımının ötesine geçme konusunda yepyeni bir bakış açısı sunuyor. Varolan bilimsel paradigmaların nasıl pek çok durumda yetrsiz kaldığını ve bunu aşmak için ne tür bir değişime ihtiyacımız olduğunu açıklığa kavuşturuyor. Ne inançların bilim üzerinde ne de bilimin inançlar üzerinde bir hegemonya kurmasına gerek olmadığını ortaya koyuyor.

YENİ BİR PARADİGMANIN EŞİĞİNDEYİZ

Bilimsel her devrim kendisinden öncekini rafine eder ve tamamlar, ancak bu devrim bilinçte de bütünsel bir sıçramayı gerektirmektedir. Böyle olduğu için Newton elmanın düşmesine neden olan gücün gezegenleri yörüngede tutan güçle aynı olduğunu fark etmiştir; Einstein uzay ve zamanın sabit değil göreli olduğunu fark etmiştir; Heisenberg dalga-parçacık ikiliği kavramını geliştirmiştir. Ve şimdi, 21. yüzyılın başlarında artık başka bir sıçrama yapmaya hazırız. Bilimde bir değişiklik yapmak için doğru bir zamandayız. Bu devrim, bilinci akıllı bir evrenin tam kalbine yerleştirecektir.
Bilimin ayrı alanlarını birbirine bağladığımızda fiziğin bir dalı olan kuantum teorisi tarafından evrenle ilgili olarak ortaya konulmuş sonuçlar bilimin diğer alanlarına da uygulanabilir. İşte Punk Bilim bu şekilde doğmuştur: Bu yaklaşım, bilimin yine radikal bir sese ihtiyaç duyduğunun fark edilmesi anlamına geliyor.
Punk Bilim, sizi bilimin modern dünyadaki önemini, hayatımıza nasıl destek olduğunu ve paradigmalarımızı nasıl şekillendirdiğini keşfettiğiniz bir yolculuğa çıkaracak; bilimin ruhunu nasıl kaybettiğini ve onu artık nasıl geri almaya başladığını gösterecek. Ruh, bilimin içine tekrar yerleştikçe biyoloji, fizik ve mevcut durumda normal ötesi olarak adlandırılan kimi bilimsel gizemler açık ve net bir hale gelir. Böylece evrim, hayatın başlangıcı ve uzaktan iyileştirme gibi konularda yeni bakış açıları kazanırız. Bu anlayışı kozmolojik bilgilere uyarladığımızda, mevcut durumda astrofizikçilerin kafasını karıştıran astronomik bilgilerin anlaşılmasını sağlayan, kozmosa ilişkin yeni bir vizyon mümkün olabilir.
Zihinlerde yaratılacak bu devirme hazır mısınız?Sayfa Sayısı: 348

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ganj Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.