Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Pulbiber, bu sayısında kapak konusu olarak "Mülteciler"i anlatıyor. Kapak çizimi, Gökhan Akbaba'dan. 3.sayı, geçtiğimiz ay kaybettiğimiz Gülten Akın'a saygı duruşuyla açılıyor. Bu sayıda Pulbiber okuyucusuyla ilk kez buluşan isimler arasında Anıl Mert Özsoy, Aslı Tohumcu, Berna Yangın, Çiğdem Boztaş, Çiğdem Zeytin, Gökçenur Ç., Kamucan Yalçın, Yalçın Tosun, Zeki Çelik ve Latife Tekin'i görmekten mutluluk duyuyoruz.

"Mülteciler ve mülteci olmak" konularında kalem oynatan isimler arasında Gonca Özmen, Burcu Karakaş, Cenk Gündoğdu yer alırken; Senem Timuroğlu, Emine Sevgi Özdamar'ı anlatıyor. Özlem Özdemir'in Mültecilerle Dayanışma Derneği İdari Koordinatörü Pırıl Erçoban ile yaptığı röportaj, okuyucuyu konunun derinlikleriyle ilgili bilgilendiriyor.

Ölümünün 1.yılında Makedon şair ve yazar Igor Isakovski'yi Melike İnci çevirisinden bir öyküsüyle anıyoruz... Okurlarımızdan gelen yazılara yer verdiğimiz "Okur-Yazar" sayfasında bu ay, "Türkiye Katliamlar Tarihi" kapsamında Suruç'u anlattığı yazısı ile Ecem Engin yer alıyor. Gülce Başer, "Yazılan Kadınlar"da "Fosforlu Cevriye"yi anlatırken, Tiyatrokare bünyesinde uyarlanan oyunun başrol oyuncusu Ayça Varlıer, Deniz Durukan'ın röportaj konuğu oluyor.

Geçen sayıda başladığımız Fotoroman bölümünde, bir gelenek yeniden hayat bulmaya devam ediyor. Altay Öktem'in senaryosunu yazdığı "İlişki Teröristleri", zengin oyuncu kadrosunun yanı sıra Pınar Tuncer'in fotoğrafları, Ergün Gündüz'ün çizimleri ve Krokodil Yapım ekibinin profesyonel ve samimi desteği ile karşımıza çıkıyor. Iraklı müzisyen Aida Nadeem, Deniz Durukan'a sanatını ve hayatını anlatıyor.

"Evlerden Biri" röportajlarında bu ay "Yalnızlık Bir Tercih Meselesi" diyen Hazal Uluçay'ın evine konuk oluyoruz... Esin Özbek kaleminden "Kahlo'lası Frida" artık olmazsa olmazlarımızdan...

Pulbiber'in önceki sayılarında da eserleriyle bize güç ve omuz veren; Akasya Asıltürkmen, Ayça Ünüvar, Ayşen Gruda, Arzu Taşçıoğlu, Ayta Sözeri, Ayşe Özlem İnci, Bay Perşembe, Cenk Taner, Elif Savaş, Esin Özbek, Gamze Erzin, Gülce Başer, Güner Kuban, Kübra Demir, Melike İnci, Meltem Yılmazkaya, Mine Söğüt, Nermin Yıldırım, Rabia Kip, Rafet Arslan, Sevin Okyay, Siminya, Zeynep Aksoy gibi isimler bu sayıda da arz-ı endam ediyorlar.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 48

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mylos Kitap

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız