24,0 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Psomati'dan Samatya'ya - Bir Bizans Semtinin Hikayesi Kitap Açıklaması

 


Orhan Türkerin Sel Yayıncılıkın Tarihe Tanıklık dizisi için hazırladığı İstanbul kitaplarına bu ay bir yenisi eklendi: Psomatiadan Samatyaya yine kentin kadim bir semtinin tarihteki izini sürüyor.
Ünlü devlet adamlarının öldürüldüğü Yedikule Zindanlarının yanı sıra pek çok önemli yapıyı bünyesinde barındıran semt, aynı zamanda Rum ve Ermeni Hıristiyan kültürünün Müslüman kültürüyle iç içe geçtiği, değişik geleneklere sahip halkların yan yana yaşabileceğinin önemli bir kanıtı bugün.
Tarihi yapılarından Samatyada yaşayan önemli kişilere, semtin zaman içindeki dönüşümünden 21. yüzyıldaki durumuna uzanan Psomatiadan Samatyaya dünyanın en güzel kentlerinden biri sayılan İstanbulu biraz daha yakından tanımak, onun kozmopolitliğini anlamak için önemli bir kaynak.Sayfa Sayısı: 92

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.07.2020

Yorum

Orhan Türker'in bu serisi bir yandan ilgililer için temel bilgiler sunarken diğer yandan araştırmacılar için de başlangıç teşkil etmektedir

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.