5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 152

Dil : Türkçe

"Nasıl ki dünya edebiyatında, modern düzyazı alanında İngiltere'yi Joyce, Fransa'yı Proust temsil ediyorsa Hermann Broch da yeni Alman düzyazısını temsil eder."-Rudolf Brunngraber-&quo ... Tamamını gör
10,84 TL
16,67 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Nasıl ki dünya edebiyatında, modern düzyazı alanında İngiltere'yi Joyce, Fransa'yı Proust temsil ediyorsa Hermann Broch da yeni Alman düzyazısını temsil eder."
-Rudolf Brunngraber-

"Yaşantım bir dizi ahlaki çatışmalardan oluşuyor ve bu çatışmaların ağırlığı altında eziliyor. Basit, insana özgü bir mutluluk duygusu neredeyse hiç bilmediğim bir şey ve bu duygu biraz olsun bana lütfedildiğinde, önüne geçilmez bir şekilde, herhangi bir ahlaki nedenle zarar görmekte. Hayatımda hoş olmayan bir şeyden daha kolay feragat etmem gerekirken, ilk fırsatta elden çıkardığım, hoş olan şey oluyor."
-Hermann Broch-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Psikolojik Otobiyografi, bir büyük yaratıcının kişisel cehennemini gösteriyor bize. Elimizde bildik anlamda bir otobiyografi değil, bir kişisel ruhsal çözümleme denemesi var. Bu ruhsal çözümlemenin merkezinde ise Hermann Broch'un çocuklukta aldığı ve yaşamının sonuna kadar onu etkileyecek bir yara yer alıyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!