225,0 TL
Standart Teslimat : 05 Temmuz - 08 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Psikiyatrik İlaç Tedavisi El Kitabı Kitap Açıklaması

 

Kaplan & Sadock Psikiyatrik İlaç Tedavisi El Kitabı 2017
Psikiyatrinin güncel bilgiler içeren ve en çok satan el kitabı. Okuyucu dostu formatta tüm gelişmeleri kısa ve özlü şekilde bulabileceğiniz tek kaynak. DSM-5 uyumludur.

Kaplan ve Sadock’un Psikiyatrik İlaç Tedavisi El Kitabının bu yeni baskısı psikiyatrideki ilaç tedavisindeki yaygın ve yeni eğilimleri yansıtmaktadır. Bu eğilimleri bilmek psikiyatristler, psikiyatri asistanları ve yan dal asistanları ile psikofarmakolojiyle ilgili güncel bilgilere gereksinim duyan diğer tıbbi mesleklerin üyeleri için gereklidir.

Kaplan ve Sadock’un Psikiyatrik İlaç Tedavisi El Kitabı güncel ve yeniden düzenlenmiş kısımlar yanı sıra en son ilaçları içeren tamamen yeni kısımlar sunmaktadır. İlaçlar alfabetik olarak sıralanmıştır ve beraberinde ilaçların isimlerinden yan etki ve alerjik reaksiyonlarına kadar her şeyi içeren yedi kısım vardır.  Ek olarak bu kitap farmakolojik etkinlik ve etki mekanizması temelinde bir sınıflama sistemi sunar ki bu yaklaşım klinik ortamlarda daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özellikleri:

  • DSM-5 uyumludur
  • En son çıkan psikiyatri ilaçlarını da içeren yeni ve gözden geçirilmiş kısımlar
  • Etkin kullanımını en üst düzeyde tutmak için farmakolojik etkinlik ve etki mekanizması temelli bir sınıflandırma sistemi
  • Kolay ve hızlı kullanım için ilaçlar alfabetik olarak her bir kısımda listelenmektedir
  • Bitki ve doğal ürünler yanı sıra beslenme takviyeleriyle ilgili yeni bir kısım
  • Psikotrop ilaçların kullanımına bağlı ortaya çıkan kilo alımı ve obezitenin idaresine odaklanan yeni bir kısım

 

Çeviri Editörü: Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Doç. Dr. Kadir Özdel

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Sayfa Sayısı: 330

Baskı Tarihi: 2017

Ebat: 12 x 21

Kağıt: Renkli

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.