56,0 TL
Standart Teslimat : 06 Aralık - 09 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Proust Yaşamınızı Nasıl Değiştirebilir? Kitap Açıklaması

 


Zevkle okunan özgün bir yapıt... Bir eleştiri, bir biyografi, bir edebiyat tarihi çalışması ve Proust'un başyapıtı üzerine bir kılavuz kitap olmasının yanı sıra, okuyucular için bir el kitabı, hem de sözcüğün tam anlamıyla.
-The New York Times-

Bir milyon iki yüz elli bin sözcükten oluşan Kayıp Zamanın İzinde adlı yapıtı kaleme alırken Proust'un aklında ne olduğunu merak edenlere, Alain de Botton bu sorunun yanıtını veriyor. Çağdaş bir biçemle kaleme alınmış, bilgilendirici ve okuyucuyu neşelendiren bu kitabıyla Alain de Botton, Proust'un yaşamının ve yapıtlarının derinliklerine dalıyor, Proust'un kitaplarını, mektuplarını, konuşmalarını damıtarak gerçekten yararlı bir elkitabı çıkarıyor ortaya. Alain de Botton'un bu küçük kitabı o kadar hoş, o kadar keyifli, o kadar kavrayışlı ki, kitabın kendisi bile yaşamınızı değiştirebilir.
-Allan Massie, Daily Telegraph-

Okumanın ne işe yaradığını öğrenmemize yardımcı olan, zekice yazılmış, mükemmel bir kitap.
-Doris Lessing-

Birçok kurgusal kitaptan daha fazla ilgileniyor insanla, daha çok düş gücü içeriyor... de Botton, Proust'un yaşamından bizim için dersler çıkarırken, onun yapıtlarını bizim yerimize bir kere daha okuyor, o kocaman, kutsal gölü, damıttığı tatlı, berrak suyla dolduruyor.
-John Updike, New Yorker-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 191

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Okumanın Halleri:

Başkaları

SIRMA KÖKSAL

Flaubert’in Papağanı adlı kitabında Julian Barnes, kahramanın ağzından şöyle der:
Size eleştirmenlerden neden nefret ettiğimi açıklayayım. Hep ileri sürülen nedenlerden değil; yani görüşüm ne yaratmayı becerememiş kişiler oldukları (bu genellikle doğru değildir; eleştirmeyi beceremeyen kişiler olabilirler, ama o başka şey) ne de her şeyde kusur bulmaya hazır, kıskanç ve kendilerini beğenmiş oldukları (bu da genellikle doğru değildir; tersine, onları gereğinden fazla cömert olmakla ve gizli derinlikleri görme güçlerini göstermek için, ikinci sınıf oldukları açık yapıtları hak etmedikleri bir biçimde yüceltmekle suçlamak daha doğru olur).

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.04.2008

Proust meraklılarına

Yazarın tüm kitaplarını hemen hemen aynı heyecan ve merakla okudum. Bu kitap hariç. Proust'u yine o akıcı üslupla sevdireceğini veya çözümleyeceğini bekleyerek okudum, ancak kitap bu kez hiç sarmadı. Yazarın değil, Proust'un meraklılarına öneriyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.