4,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
36,4 TL
56,0 TL %35
Standart Teslimat : 11 Aralık - 15 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Programcılık Mantığı Kitap Açıklaması


Programcılık nedir?
Programcı olabilmek için neler gerekir?
Kimler programcı olabilir?
Programcılar ne yapar?

Bu sorulardan yola çıkarak, programcılığı masaya yatıran Programcılık Mantığı, programcı olmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler için yazılmış benzersiz bir kaynak. Temel programlama öğelerinden, görsel programcılığa, programcılık terimlerinden nesne temelli programlamaya kadar, programcılık hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey bu kitapta yalın bir dille ve günlük hayattan örneklerle anlatılıyor.
Programcılığa nereden başlayacağını bilemeyenler, bu kitap tam sizin için. Değişkenler, fonksiyonlar, sınıf ve nesneler, akış şemaları, görsel programcılık, nesne temelli programlama gibi temel programlama konularını detaylı olarak inceleyen kitap, işlediği her konu için Java, C#, VB.NET ve Delphi'de yazılmış örnek uygulamalar da içeriyor. Böylece en çok kullanılan bu dört programlama dilini de bir arada görme ve kıyaslama imkânı da sunuyor.

Algoritma yapılarını, günlük hayattan örneklerden yola çıkarak anlatan, her uygulamanın dört ayrı dilde yazımını veren bu kitap, bu özellikleriyle Türkiye'de bir ilk.

Kitap içindeki uygulamalar da kitapla birlikte verilen CD'de geliyor.

o Programcı kimdir?
o Programlama dilleri ve karşılaştırmaları
o Programcılık Terimleri
o Temel Algoritma Öğeleri
o Mantıksal Operatörler
o Akış Şemaları
o Nesne Temelli Programlama
o Görsel ProgramcılıkSayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pusula Yayıncılık

 

Puanlamalar
%80
%10
%5
%0
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.03.2005

Dalında tek kitap

Ben programcılığa yeni başladım. Sayısız kitap aldım fakat hiç birinden bu kitaptan istifade ettigim kadar istifa edemedim. Almaya gerçekten değer, eğer siz de programcılıkla ilgileniyorsanız bu kitabı size tavsiye ederim. Yazarı Sayın Kerem Köseoğlu'na binlerce teşekkürü borç bilirim... <br>
"Binlerce teşekkür, Sayın Kerem Köseoğlu, çok kitap aldım fakat programcılık konusunda sizin kitabınız gibi eğitici ve öğretici bir kitap  görmedim".<br>
Bence okullarda ders kitabı olarak okutulmalı, ilgililelere duyurulur. Öğrencilere ilk önce bu kitabı okutun, göreceksiniz siz ve ögrencileriniz çok faydalanacak bence. Programlamaya bu kitapla başlayın, pişman olmazsınız. Bu benim şahsi görüşüm. Ben bir uzman degilim fakat bana çok faydası oldu. Gerisi size kalmış, alıp almama konusu size ait...

01.08.2004

Her programcının bu kadar programlama mimarisi bil

Kalın gibi gözükse bile C#, VB6, Delphi gibi popüler dillerin örnekleri ile dolu olduğu için kitabı iki günde okuuyup bitirebildim. Çok vaktimi almadığı gibi programlamadan önce kaçırdığım birçok noktayı da yakalamama yardımcı oldu.
"Bunca ön hazırlığı yapmam şart mı?", "Başkaları programa başlamadan önce neler yapar?" gibi sorularınız varsa önce bu kitabı okuyun derim. Hem programın kodlarına girmeden önce şöyle class şemalı, akış diyagramlı iyi bir hazırlığın nasıl yapıldığını öğrenir, hem de programlarınızda daha hızlı kodlama yaparsınız.
Kitap yeni başlayanlar ve henüz hangi dili seçeceğine karar veremeyenler için yazılmış gibi görünse bile deneyimli programcılara da proje yönetimi ve ekip çalışmasının nasıl yapılacağı gibi hep arada kaçırdığımız noktaları tamamlama fırsatı veriyor.
Mutalaka öneririm...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.