0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,86 TL
13,5 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Machiavelli, Machiavellist'miydi?

Mezar taşına hiçbir övgü bu adın büyüklüğüne erişemez yazılan Machiavelli,son çağın politik bilimini kurmuş ve bu bilime pratik mantığı sokmak suretiyle de felsefi bir özgünlük kazandırmıştır.

Machiavelli, hemen her devirde değişik dünya görüşüne sahip kişilerce göklere çıkarılan veya yerin dibine batırılan ama asla ilgisiz kalınamayan diri bir düşünürdür. Prens, işte böyle bir düşünürün, siyaset konusunda hangi ülkeden veya hangi düşünceden olursa olsun herkes için geçerli sayılacak kuramların işlendiği bir yapıttır.

J. J. Rousseau'ya göre bu kitap bir yergidir. Krallara ders verilme bahanesiyle, halka nasıl yönetildiklerini öğreten bu cumhuriyetçinin amacı, halkı zulmün boyunduruğundan kurtarmak için, onları kurnazca uyandırmaya çalışmaktır.

Bacon ise Machiavelli'nin amacı devleti yönetenlerin yapmayı adet edindikleri şeyleri göstermektir. Onlara ne yapmaları gerektiğini öğretmek değildir der.

Prens iktidara gelmenin, iktidarda tutunmanın ve iktidarı kullanmanın yani siyasetin yöntemlerinin sanatsal ifadesidir.
(Arka Kapak)



Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: SesleKitap

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız