Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Postmodern İstihbarat Kitap Açıklaması

İstihbarat bilimi her geçen gün özellikle teknolojideki büyük gelişmelerin sağladığı yeni fırsatlar ile yeni yüzler ve yöntemler ediniyor. Öte yandan, son yirmi yılda artık istihbarat, sadece istihbaratçıların işi olmaktan çıktı. Pek çok teknoloji şirketi ya da çeşitli kurumlar kendi istihbarat ihtiyaçlarını karşılayacak işlevler edindiler. Artık ekonomik istihbarat, siber istihbarat gibi uzmanlık alanlarında ayrı teşkillere ya da uzman kuruluşların sorumluluğuna ihtiyaç var. Öte yandan istihbarat teşkillerinin işlerinin önemli bir kısmı özel şirketler tarafından sözleşmeler ile karşılanmaya başladı.

Bütün bunlar sürekli yeniliklere intibak eden ve teknolojide üstünlük sağlamayı dikte eden yeni yapılanmalar, süreçler ve yeni bir istihbarat kültürü gerektiriyor. İstihbaratçı artık bilgiyi çekmek için çok farklı yöntemler ve hikâyeler kullanmak zorunda. Ajan odaklı istihbarat artık tarihe karışırken, sadece eksik parçayı değil, ‘bilinmeyen-bilinmeyeni' bulacak anlama (knowledge) seviyesinde uzmanlara ihtiyacımız var. Elinizdeki kitap istihbaratın yeni yönü ve istihbaratçıların değişen yüzü ile ilgili değerli bir bilgi hazinesi sunuyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.