Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Popüler Roman Kahramanları Kitap Açıklaması

 

Anlatının doğası nedir? Bir metnin bir solukta okunabilir hale gelmesi için yazar hangi kurnazlıklara ve hilelere başvurur? Neden tefrika romanlar okuyoruz? Teselli fikri nedir? Bir kahraman üstün insan olmayan okuyucusunu nasıl teselli eder? Umberto Eco bu kitapta popüler romanlar üzerinden inceleme yaparken aynı zamanda onların kahramanlarını masaya yatırıyor; Rocambole’den Monte Cristo Kontu’na, Arsen Lüpen’den James Bond’a, Tarzan’dan Superman’e kadar… Modern edebiyat mitolojisinin ana karakterlerini kendine özgü bir tarzda ele alıyor. Popüler Roman Kahramanları, basit okumaların o kadar da saçma okumalar olmadığını gözler önüne sermek açısından fark yaratan bir kitap.

(Tanıtım Bülteninden)

Medya Cinsi: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 270

Ebat: 14x20

İlk Baskı Yılı: 2017

Hamur Tipi: 2.Hamur

Baskı Sayısı: 1. Basım

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.11.2020

Popüler Roman Kahramanları

Eco bu kitabında popüler romanın, popüler roman kahramanlarının bizim toplumsal hayatımızdaki popüler figürlere, popülist anlayışlarla ne kadar bağlantılı olduğunu da göstermiş oluyor. Bizim sanatta, siyasette yaşayan popüler figürlerimizin, onların söylemlerinin, kişiliklerinin ne kadar popüler romanlardaki söylemsel ve figüratif kurgularla benzerlikler taşıdığını da göstermiş oluyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.