Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Pompeinin Son Günleri Kitap Açıklaması

 

Edward Bulwer-Lytton'ın 1834 yılında kaleme aldığı "Pompei'nin Son Günleri" isimli romanı, M.Ö. 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu yok olan Pompei şehrinin ve içinde yaşayan farklı kültürlerden ve farklı sosyal sınıflardan insanların bir panoramasını sunuyor. Lord Bulwer-Lytton, engin tarih bilgisini ve edebiyattaki ustalığını harmanlayarak, okuru destansı bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

"Demek uyuyorsun…" dedi Mısırlı, Campania'nın mağrur ve güzel çiçeği Pompei'yi öfkeli bakışlarla süzerken, "Bu, ölümün sonsuz huzuru mu yoksa? Şimdi, imparatorluğun tacındaki bir mücevhersin; bir zamanlar Nil'in şehirleri de senin gibiydi! O şehirlerin mükemmelliği kayboldu, yıkıntıların arasında uyuyor, sarayları ve tapınakları şimdi birer mezar taşı. Çimlerinde yılanlar dolanıyor, ıssız sokaklarında kertenkeleler kol geziyor. Doğanın birini aciz bırakırken diğerini yücelten gizemli kanununa dayanarak, o yıkıntıların üzerinde sen yükseldin. Sen, kibirli Roma, Sesostris ve Semiramis'in görkemini gasp ettin. Kendini onların ganimetleriyle donatan bir hırsızsın! Ben, unutulmuş krallığın son oğlu, zaferinin kölelerini, işgalci gücünün ve lüksünün haznelerini izlerken lanetler yağdırıyorum sana! Mısır'ın intikamını alacağı zaman elbet gelecektir! Barbarların küheylanları Neron'un Altın Evi'nde yemlendiklerinde! Ve senin fethinle ektiğin rüzgâr, hasadını perişan eden hortumlar olarak sana döndüğünde!"

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.01.2021

İnanılmaz

Her satırında her diyalogda ayrı şaşırdım. Bu kadar ustaca yazılmış ve kurgusu böylesine iyi harmanlanmış bir kitabı uzun zamandır okumamıştım. Pompei'nin sokaklarında gezerken tarihin derinliklerine de giriyorsunuz. Elimden bırakamadım kitabı keşke bitmeseydi dedim.Mutlaka okunması gereken eserler listesine muhakkak girmesi lazım.

15.01.2021

Çok çok iyi bir kitap

Çok güzel bir kitaptı. Hem çok bilgilendirici hem de çok derin, iyi bir tarihi roman.Severek okudum. Pompei hakkında bilgi edinmek istemeseniz bile bu kitabı mutlaka okumalısınız. Arbaces'e bayıldım.

15.01.2021

Roma

Pompei şehrine dair çok güzel bilgiler veren tarihi bir kurgu. Yazara hayran kalmamak elde değil. Zevkle okudum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.