Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Bu kitabın Arap ve İslam toplulukları için çok önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü Siyasal Pazarlama üze­rinde çok eser yazılmamıştır, profesör Attouf Zouhair 'in türkiye siyasetine vakıf olduğu için kapsamlı bir kitap yazdığına inanıyorum. Başta türkiye olmak üzere kitabın Fas'a katkısının çok olacağını düşünüyorum. Diğer Arap ülkelerinin de olumlu yönde etkileneceğini ve kitabın ge­lecek aşamalarda, demokratik seçim kampanya gelişim­lerine katkıda bulunacağını düşünüyorum. Bu kitap bir Türk tecrübesi olarak diğer ülkelere Türkiyenin deneyim­lerinden bahsetmektedir. Hatırlıyorum ki ABD başkanı Obama iktidara geldiğinde, Tvvitter tarafından seçilen ilk başkan olduğu vurgulanmıştır. O halde, Politik pazarla­ma Twitter gibi sosyal medya araçları, E-postalar, reklam ve tanıtımlar içeren bir faaliyettir. Obama'nın bu araçları iyi kullandığını ve seçimlerdeki büyük başarısının bundan kaynaklandığını bilinmektedir. Obamanın başarılı deneyiminden Türkiye'nin Adalet ve Kalkınma Partisi de faydalanmıştır. Aynışekilde, Arap bölgelerindeki önemli siyasi partilerin Adalet ve Kalkın­ma Partisi'nin deneyimini yakından takip ettikleri anlaşıl­maktadır. Türkiye'de profesyonel anlamda bir siyasal pazarlama biliminin varlığı tartışılır.

 

Profesör Attouf tarafından Yazılan bu eserin siyasal pazarlamaya önemli bir iltifat olduğunu düşünüyorum. Hiçşüphesiz, siyasi pazarlama konusunda Adalet ve Kalkınma Partisi'nin önde olduğunu biliyoruz. Aynı za­manda Türkiye'deki bütün siyasi partilerin birbirlerinden yararlandığını da itiraf etmeliyiz. Bu etkileşimlerden an­laşıldığı gibi herkesin siyasi pazarlama alanında fırsatları ileri derecede değerlendirildiği gözlemlenmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız