33,3 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Politik Fizik Kitap Açıklaması

 


Bu tehlikeli ve karmaşık dünyamızda önemli kararları alabilmek için "mutlaka gerekli" bilgiler. Düşünün ki siz Birleşik Devletler'in başkanısınız. Az önce size Manhattan'ın Central Parkına bir teröristin bir "nükleer valiz" sakladığını söylediler. Durum ne kadar ciddi? Bomba patlarsa New York'u mahveder ve gelecek on seneler içinde yerleşim yeri olmaktan çıkarır mı? Yoksa durum daha mı az korkunç? Eğer patlarsa milyonlarca mı insan yok olur, yoksa sadece on ya da yirmi kişi mi ölür? Gerçek şu ki yıkım parkın sınırlarına ancak ulaşabiliyor. Politik Fizik tam da bu konular hakkında etkileyici, canlı ve teknik olmayan öncül bir kitaptır. Muller nükleer bombalardan nükleer enerjiye, uzay araştırmalarından, elektrikli arabalara ve küresel ısınmaya kadar, medyada her gün karşılaştığımız tartışmaları sorguluyor. Daha önce kabul görmüş birçok varsayımı tartışmaya açıyor, çünkü bu varsayımlar düzeltilmezse politika yapanları ciddi yanlışlara yönlendirebilir.

"Bilimsel konuları herkesin anlayabileceği dilde anlatan harika bir kitap."
-John Tierney, New York Times-

"Her yazarın 'keşke ben düşünseydim' diyeceği kadar parlak bir kitap."
-Brian Clegg, Popular Science-

"Hiç matematik içermeyen bu kitap, her yöneticinin karar verme anında başvuracağı bir kaynak."
-Julian Brookes, Huffington Post-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 335

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.11.2015

Okunabilir

Kitabın genel sorunu, taraflılığının çok belirgin olması. Siyasi olarak Amrerikancı bir yapıyla olaylara yaklaştığı için verdiği bilgiler samimi  ve inandırıcı gelmiyor. Çevre kirliliği ve doğal enerji kaynakları ile ilgili verdiği bilgilerde de çok taraflı bir anlatımı olduğunu düşünüyorum. Yine de ilginç ve öğretici bilgiler içerdiğini kabul etmek lazım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.