Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Piruze-Şam'da Bir Türk Gelin

Piruze-Şam'da Bir Türk Gelin

Piruze-Şam'da Bir Türk Gelin

7/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Erkeklere 'Bu evde eksik oları sensin' dediğimizde, adamların yüzleri asılıyor. Biz kadınları, çok film izlemekle suçluyorlar. Keşke evlendikten sonra da ellerimizi tutabilselerdi. Başımızı dizlerinin üzerine yatırıp saçlarımızı okşasalardı. Erkekler evlendikten sonra bunları neden yapmıyorlar? Sahi, bunlar hep filmlerde mi yaşanıyor?"


Derlermiş ki, bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine. Çağlar içinde yankı bulan, eski bir çare ile zincirlidir ötekine.
Yaşadığı acı gerçeklerden kurtulmak için Şamlı bir kocanın elinden Türkiye'ye kaçan genç bir kadının oğullarına kavuşmak için verdiği mücadelenin hüzün dolu hikâyesi, hafızalarınızdan kolay kolay silinmeyeceğe benziyor.


İncir Kuşları, Sevmek Zorunda Değilsin Beni, Yatağımdaki Yabancı gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz’ün kaleminden genç yaşta Şam’da gelin olan Piruze’nin gerçek yaşamöyküsünü soluk soluğa okuyacaksınız....


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 29. Basım

Sayfa Sayısı : 453

Ebat : 13,5 x 19,5

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786051063058


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Ana düşünce masum değil

Ana düşünceden rahatsızlık

Kitap instagramdaki kitap profillerinde görünce ilgimi çekmişti. Alıp okudum. Kitaptaki düşünceleri umursamazsak kitap akıcı zaman geçirmek için hoş ama bazı düşünceler beni şok etti. Masum olduğunu da düşünmüyorum. Konu aldatan erkeklei içeriyo ve gerçekten aldatmak çok aşağılık bir şeydir. Piruzenin babası annesini aldatıyor ÿÿ"erkekler böyledir, hepsinin Allah belasını versinÿÿ" gibi bir düşünce var Şamlı bir erkek olan piruzenin kocası aldatıyor şamlı erkekler eşlerini aldatıyorlar ve iş ÿÿ"Şeriat kanunlarını çıkartanın Allah belasını versinÿÿ" boyutuna geliyor. Bu düşünce beni titretti. Karşı gelinebilir eleştirilebilir bunlara kesinlikle saygım var ama baştada dediğim gibi vermek istenilen mesaj masum değil.

Ana düşünceden rahatsızlık

Kitap instagramdaki kitap profillerinde görünce ilgimi çekmişti. Alıp okudum. Kitaptaki düşünceleri umursamazsak kitap akıcı zaman geçirmek için hoş ama bazı düşünceler beni şok etti. Masum olduğunu da düşünmüyorum. Konu aldatan erkeklei içeriyo ve gerçekten aldatmak çok aşağılık bir şeydir. Piruzenin babası annesini aldatıyor ÿ"erkekler böyledir, hepsinin Allah belasını versinÿ" gibi bir düşünce var Şamlı bir erkek olan piruzenin kocası aldatıyor şamlı erkekler eşlerini aldatıyorlar ve iş ÿ"Şeriat kanunlarını çıkartanın Allah belasını versinÿ" boyutuna geliyor. Bu düşünce beni titretti. Karşı gelinebilir eleştirilebilir bunlara kesinlikle saygım var ama baştada dediğim gibi vermek istenilen mesaj masum değil.

güzelll....

Kitap gerçekten güzel, hele bide anneysen daha da güzel geliyor okuyana.Sinan Akyüzün kitaplarında insan kendi hayatından kesitler bulabiliyor.yalnız sonuç kısmının alelaceleye getirilip bitirilmesine bir anlam veremiyorum.ben bu  kitabın sonunda kafamda birçok soru işaretiyle kalakaldım.sonuç biraz havada kalmış.ama yine de okuyun derim....