4/5 - 18 Kişi Yorum Yap
32,25 TL
43,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 05 Ağustos
Standart Teslimat : 06 - 10 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İran’daki devrimin ülkeye ve insanlarına yaşattıkları, küçük bir kızın yetişkinliğe giden yolda deneyimledikleriyle iç içe geçiyor. Persepolis, Marjane Satrapi’nin kaleminden hem bir dönemi anlatan hem de zamanın çok ötesine giden bir çizgi roman.


 


Şah rejiminin düşürülmesi, İslam Devrimi’nin zaferi ve İran-Irak savaşının yıkıcı etkileri altında yaşama tutunmaya çalışan bir halk resmediliyor Persepolis’te. Siyasi baskının, radikal dinciliğin ve savaşın nelere mal olabileceği, sevincin ve gözyaşının birbirine karıştığı hikâyelerle anlatılıyor.


 


Dünya çapında yankı uyandıran, animasyon filme uyarlanan ve pek çok ödüle layık görülen Persepolis, karanlığa karşı birlik olmanın önemini anlamamızı sağlıyor. Ve hayatın her şeye rağmen devam ettiğini…


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%66,7
%11,1
%11,1
%0
%11,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.11.2019

merak içerisindeyim

en kısa zamanda alıp okumayı planlıyorum :)

17.09.2019

Kendini Arama

Daha sonraları filminin de yapıldığı bir başyapıt. Kitabın ilk sayfalarında İran devrimini anlatırken Türkiye'den ve Atatürk'den bahsedip bizim ülkemizle karşılaştırması bir kez daha ne kadar şanslı olduğumuzu hatırlatmakta.  Muhteşem bir eser. Özellikle Marjane Satrapi' nin yaşam öyküsünü okurken bir yandan İran'daki İslam devrimini ve entelektüel kesimin yaşam dönüşümünü çok güzel anlatmaktadır. Basit çizimler ve içerdiği anekdotlarla sürükleyici bir öyküsü bulunmakta. Şimdiden bir çok arkadaşıma önerdim ve okuttum.

29.03.2019

mutlaka okunmalılar listesinde

Persepolis, İran devrimini bir çocuğun gözünden anlatan harika bir kitap. Ben, eşim, kızım(12) hepimiz çok beğendik.  Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.