19,0 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Penguenler Adası Kitap Açıklaması

 


"Penguenler Adası", miyop Aziz Maël'in yanlışlıkla vaftiz ettiği Penguenistan penguenlerinin hikâyesidir. Kitap boyunca, bir yandan penguenlerin tarihi anlatılırken, bir yandan da Fransa'nın siyasi tarihi hicvedilmektedir. "Penguenler Adası", penguenlerden ziyade insan doğasına dair bir romandır. Kitapta, tarih öncesinden başlayıp modern zamana dek, insanlık tarihinin alaycı biçimde tekrar anlatılır. Ama anlattıklarının ne kadarının kurgusal, ne kadarının gerçek olduğu ise belli değildir. Anatole France kitapta Hıristiyanlıktan siyasete, batıl inançlardan bilime dek, birçok konuya değinir ve "Penguenler Adası" bu yönüyle, korkusuz ve zamanının ötesinde bir eserdir
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Fabula

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.09.2016

Kitabın Tercümesi Çok Kötü

Kitapta Anatole France'nin kendi yazdığı ve aslında kitabın bir parçası olan önsöz tamamen atlanmış, bariz tercüme hataları var; bazı yerlerde anlam o kadar bozulmuş ki paragrafta her şey birbirine girmiş, kitapta tercümenin hangi dilden yapıldığı belirtilmemiş, muhtemelen orijinalinden değil de İngilizce tercümesinden çeviri... Yayınevlerinin islerine karşı bu kadar özensiz olmaları çok kötü.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.