Sayfa Sayısı : 912

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

"Değerli Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Adayları, Dikey geçiş sınavı ÖSYM tarafından 2000 yılından beri, Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin 4 yıllık lisans bölümlerine devam edebilmeler ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Değerli Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Adayları,

Dikey geçiş sınavı ÖSYM tarafından 2000 yılından beri, Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin 4 yıllık lisans bölümlerine devam edebilmeleri amacıyla her yıl temmuz ayında yapılan bir sınavdır.

80 Sözel Yetenek, 80 Sayısal Yetenek olmak üzere toplam 160 sorudan oluşan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) uzun soluklu bir sınavdır. Sınavda, öğrencilerin sözel ve sayısal akıl yürütme becerileri yanında, soru çözüm hızlarının da sonuç üzerinde son derece etkili olduğu dikkate alındığında öğrencinin iyi bir performans göstermesi gerektiği daha iyi anlaşılacaktır.

25 yıllık tecrübesi ve uzman ekibiyle, 2000 yılından beri Dikey Geçiş Sınavı öğrencilerine hazırlık yayınları ve eğitim hizmeti sunan Pegem Akademi, DGS hazırlık öğrencileri için birbirinden güncel yeni yayınlar çıkarmaya da devam etmektedir.

Bu yayınlardan biri olan DGS Konu Anlatımlı Soru Bankası, öğrencilere sınava hazırlık süresince eşlik edecek kapsamlı bir çalışmadır. Konu anlatımları ve soru çözümleri doyurucu bir şekilde yapılmış, öğrencinin olası hatalarını engelleyecek uyarılarla önemli noktaların altı çizilmiştir. İçerdiği soru sayısı itibariyle, bir konu anlatım kitabı olmanın ötesinde bir Soru Bankası özelliği de taşıyan kitap, verdiği uyarılar ve açıklamalarla rehber bir kitaptır.

Bu kitabın hazırlanmasında yardım, destek ve katkılarını esirgemeyen İsa Uludağ, Fikret Birer, Canan Sarıkaya ve tüm meslektaşlarımıza, Pegem Akademi yayınevi ve dershanesi çalışanlarına ve öğrencilerine teşekkürü bir borç biliriz.

Kitapla ilgili görüş ve önerileriniz bu ürünün niteliğini daha da arttıracaktır. Değerli görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle pegem@pegem, net aracılığıyla paylaşınız.

Tüm adaylara başarı dileklerimizle...
-Savaş Doğan, Kenan Osmanoğlu, Kerem Köker-Sayfa Sayısı: 912

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız