5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
128,0 TL
160,0 TL %20
Standart Teslimat : 07 Aralık - 11 Aralık
Bu üründe kargo bedava!

Pearson Hemşirelik Tanıları El Kitabı Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Çevirisini gerçekleştirdiğimiz “Hemşirelik Tanıları El Kitabı” Kuzey Amerika Hemşirelik Tanıları Birliği (NANDA) tarafından 2015-2017 yılları arasında gözden geçirilmiş tüm tanıları içermektedir. Kitabımızda ilgili tanılar alanlarına göre sınıflanmış ve NIC girişimleri ve NOC çıktıları ile ilişkilendirilerek sunulmuş rehber niteliğinde bir kitaptır. Kitapta yer alan NANDA tarafından belirlenen hemşirelik tanıları, hemşirelik girişimleri ve çıktıları Türkçe diline en uygun şekilde gözden geçirilmiş, anlaşılırlığı ve kullanım kolaylığını destekleyecek şekilde katkı verilmiştir. Bu özellikleri ile bu rehber kitabı okuyucularımıza gönül rahatlığı ile tavsiye etmekteyiz.

Hemşirelik Tanıları El Kitabı;

 

• 13 alan ve sınıflarına göre gruplandırılmış NANDA tanılarını,

 

• Alan ve sınıflarına göre gruplandırılmış hemşirelik girişimlerini (NIC) ve

 

• Bakım sürecinin hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığını ölçmede kullanabileceğiniz hemşirelik çıktılarını (NOC) içermektedir.

 

Kitap orijinaline sadık kalınarak, dilimizde anlaşılmasını sağlayacak biçimde, konusunda uzman 44 hemşire öğretim üyesinin katkıları ile Türkçe’ye çevrilmiştir. Kitabın hazırlanmasında katkı sağlayan tüm öğretim üyelerine teşekkür eder, bu kitabın hemşire meslektaşlarımız, öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarına yararlı bir kaynak olacağını umut ediyoruz. 

 

Çeviri Editörleri :  Doç. Dr. Sevgisun Kapucu , Yrd. Doç.Dr. İmatullah Akyar , Yrd. Doç. Dr. Fatoş Korkmaz

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.12.2020

Bu kitap bir temel taşı

Kendi hocalarımın çevirisini yaptığı hemşirelik alanına oldukça büyük katkısı olan bir kitap. Hemşirelik alanında çalışan herkesin elinin altında olması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.