Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya Kitap Açıklaması

 


Geleneksel Medya Miadını Doldurdu mu?

Milyonlarca liralık TV reklamlarının yaratamadığı etkiyi yaratan çok özgün işlerle artık her gün karşılaşıyoruz. Tüm şirketler, "sosyal medyada yoksan, yoksun!" acı gerçeğiyle yüzleşmeye başladılar. "En iyisini biz yaparız, bizim ürünümüzü alın" diyenler eski itibarlarını çoktan kaybettiler. Tüm dünya bir kabuk değişimi yaşıyor. Elbette buna direnenler de var.

Pazarlamanın geleneksel medyanın tekelinden sıyrılmaya başladığı bir çağda yaşıyoruz. Bir yandan da bizi biz yapan geleneksel değerler yeniden önem kazanıyor. Yaratıcılık, girişimcilik, cesaret gibi kavramlar artık daha değerli. Sosyal medya, ateşi tanrılardan alıp insanlara sunabilme fırsatı yaratıyor. Tamam, ama ellerimizi yakmadan bunu nasıl yapacağız?

Pazarlama iletişimi hassas bir konu. Hele sosyal medyada pazarlama daha da hassas… Kabuk değişimine direnmeyen, kendini doğru ifade edebilen markalar insanlara daha kolay ulaşıyor. Söylediğiniz her satış cümlesini ağzı açık dinleyip itaat eden kalabalığın yerini daha bilinçli, seçici ve zorlayıcı bir müşteri profili alıyor. Tam da bu nedenle, sosyal medyayı doğru, dürüst, bilinçli kullanan markalar ayakta kalırken baba yadigârı çığırtkanlığa devam edenler Youtube'da komik bir video olmaktan öteye geçemeyecek!


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.02.2014

Çok candan ve doğru bir kitap

Anlatımı çok samimi, kişisel olarak kat ettiği yolu bizimle paylaşmaktan çekinmiyor ve içerik olarak çok değerli yollar gösteriyor. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Ben diğer kitaplarını da deneyeceğim.

26.08.2013

Nereden başlasak, nasıl yapsak diyenlere

Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya türdeşlerinden farklı olarak okurken sizi hiç gerip, sıkmayan, ne yapacağım şimdi ben bunca bilgiyle diye paranoyalara sokmayan, sakinliğinizi korurken pazarlama faaliyetlerinizde sosyal medyayı en efektif biçimde nasıl kullanırsınızı anlatan bir kitap. Daha detaylı bilgi için üşenmeyip Radikal kitaba yazdığım yazıyı da http://kitap.radikal.com.tr/Preview/348645-yazdir okuyabilirsiniz. İş kitabı diye bakmayın hem, bu aynı zamanda bir kişisel başarı hikayesi.

10.07.2013

KEYİFLİ

Okuması keyif veren akıcı bir kitap. Etraf, internetten derleme ve vaat ettiğini vermeyen şişirme kitap doluyken bu kitap yazarın tecrübe edip imbikten geçirdiği gerçek ve işe yarar bilgileri ihtiva ediyor. Okumaya değer.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.