0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
260,4 TL
434,0 TL %40
24 Saatte Kargo!
Bu üründe kargo bedava!

Patellofemoral Hastalıklar-TUSYAD Eğitici Kitap Serisi Kitap Açıklaması

Patello- femoral eklem, diz cerrahisi ile uğraşan hekimler arasında hiç bir zaman en popüler konu olmamış, diz cerrahisinin uzak durulan, anlaşılması güç bölümü olarak görülmüştür.


 


Bugün makale tarama motorlarında "ön çağraz bağ" sözcüklerini girdiğiniz zaman karşınıza 16 570, "menisküs" sözcüğünü girdiğiniz zaman 7801 makale çıkmasına karşın, "patellofemoral" kelimeleri ile yaptığınız aramada sadece 398 makale ile karşılaşmaktasınız. Bu sayılar da diz cerrahlarının patello femoral eklemden uzak durduğunu gösteren rakamlardır. Buna karşın günlük pratiğimizde patello femoral eklem ile ilişkili şikayet ile karşımıza çıkan hasta sayısı oldukça fazladır.


 


Diz cerrahlarının petello hemoral eklem ile ilgili derin bilgilere tabiki sahip olmaları lazımdır, ama bunun yanında genel ortopedi ile uğraşan hekimlerinde diz cerrahisinin bu temel konusu hakkında epey bir fikir sahibi olmaları gereklidir. Bu kitap diz cerrahisi ile uğraşan hekimlerin yanında ortopedi uzmanları ve asistanlar içinde önemli bir kaynak olacak, bu konudaki Türkçe kaynak boşluğunu dolduracaktır.


 


Editörler: İlhan Özkan, Semih Aydoğdu, Hüseyin Yercan, İrfan Esenkaya, Merter Özence


Seri Editörü: Mehmet Aşık


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.