Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Ernest Hemingway ile ilk karısı Hadley'in, başta Paris olmak üzere çeşitli kentlerde geçen günlerinin aşk ve ihanetle örülü sarsıcı romanı…

Dünya, Caz Çağı'nı yaşamaktadır. Kızıl saçlı piyanist kız ile savaş gazisi genç ve yakışıklı gazeteci Şikago'da bir dost evindeki partide tanışır. 29'undaki Hadley, yazma hırsıyla yanıp tutuşan kendinden sekiz yaş küçük Hemingway'le 1921'de evlenir.

O sıralar sanat ve edebiyatın kalbi Paris'te atmaktadır. Genç Hemingway, yazar dostu Sherwood Anderson'un yönlendirmesiyle geleceğini eşiyle birlikte Paris'te aramaya karar verir. Paris günlerinde önceleri parasızlık onları epeyce zorlar ama zamanla entelektüel çevrenin bir parçası olurlar. Paris'i mekân tutmuş pek çok Amerikalı yazar ve sanatçıyla tanışır, Gertrude Stein, Scott Fitzgerald, Ezra Pound gibi ünlü isimlerle derin dostluk kurarlar.Sayfa Sayısı: 383

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

 

Puanlamalar

%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.09.2012

etkileyici

İlk başta popüler bir roman olduğunu düşünüp almakta tereddüt etmiştim ama okumaya başladıktan sonra bir solukta bitirdim. Birinci Dünya Savaşı sonrası Parisinde, hem sanat dünyasının en verimli çağında yolları kesişen birçok yazar arasında Hemingway´in doğuş sancılarına tanık olmak hem de Hemingway´i ilk eşi Hadley Richardson´ın gözünden tanımak istiyorsanız sakın kaçırmayın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.