31,2 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tüm Set Bir Arada

Senin için seti bir araya getirdik. İlgilendiğin ürünün seti burada!
167,05 TL
167,05 TL
;

Paris ve Londra'da Beş Parasız Kitap Açıklaması

 


"Beş parasız kalmaktan o kadar çok bahsetmiştiniz ki; eh, işte beş parasız kaldınız ve hâlâ ayaktasınız." Paris ve Londra'da Beş Parasız, 20. yüzyılın en büyük romancılarından George Orwell'in, Avrupa'nın iki büyük şehrinde, Paris ve Londra'da yaşadığı sefaleti olanca gerçekliğiyle anlattığı, son derece önemli bir eser. Bir gün Paris'in orta yerinde meteliksiz kalan genç yazar, yoksulluk ve açlıkla mücadele etmeye başlar. Rehineciler, iş bulma kurumları, umut tacirleri, karın tokluğuna günde on yedi saat çalışılan karanlık otel mutfakları arasında sürüp giden Paris macerası, yazarın güç de olsa kendini Londra'ya atmasıyla sona erer ama Londra'da onu çok daha ağır şartlar beklemektedir.

Orwell, modern insanın ısrarla görmezden geldiği bir dünyanın kapısını aralıyor. İşsizlik, evsizlik, açlıkla damgalanan bu dünyanın insanları izbe pansiyonlarda, berduş barınaklarında yaşıyor, hayata bir ucundan tutunmaya çalışıyorlar. Paris ve Londra'da Beş Parasız, köleliğin hiçbir zaman, modern zamanlarda bile ortadan kalkmadığını, sadece görünüm değiştirdiğini anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 217

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.05.2021

Mutlaka okunmalı

Çekilen açlık ve çaresizlikler insanın içine işliyor. Yazar Paris ve Londra'daki anılarını çok etkileyici bir şekilde dile getirmiş. Fransa ve İngiltere'nin yoksul insanlara karşı tutumlarını da çarpıcı bir şekilde açıklamış. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

19.10.2020

Etkileyici

Yoksulluğun insana neler yaptırabileceğini, insanın nelere alışabileceğini anlatan çarpıcı bir eser.

17.10.2020

Paris mi, Londra mı ?

Mutlaka okunması gereken Orwell eserlerinden biridir. Özellikle birinci bölüm dikkat çekici düzeyde merak uyandırıcı ve eğlenceliydi. 1984ü nasıl yazdığının ipuçlarını satır aralarında yakalıyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.