4/5 - 19 Kişi Yorum Yap
14,0 TL
20,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Haziran - 23 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Paranın Cinleri Kitap Açıklaması


...Biz büyüdükçe, o fotoğraflar da yeni anlamlar, yeni tarihler edinir. Kimi eski öykü parçacıkları, yeni kavrayışların ışığında yepyeni anlamlar kazanır; ya da daha önceden bilmediğimiz, yeni duyduğumuz, ya da öğrenmemize ancak şimdi izin verilen kimi yeni bilgilerle birleşerek, toprak altından çıkarılan kırık parçaların birbirine eklenerek gövdeyi bütünlemesi gibi, yepyeni bir görünüş, yepyeni bir varlık kazanır. Aynı fotoğraflar gözlerimizin önünde sır değiştirir. Hikâyeler derinleşir. Pus ve ışık, aynı gölgeler üzerinde yer değiştirir. Gözlerini korumayanların zamanla bakacak fotoğrafları da kalmaz. Albümler kadar gözlerimizi de korumamız gerekir, diye düşünürüm.Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Murathan Mungan'la Sözünü Sakınmadan (Video)

İstanbul Modern ile Sabit Fikir’in işbirliğinde düzenlenen sıra dışı söyleşi dizisi ‘Sözünü Sakınmadan’ konuşmalarının ilkinde eleştirmenler Semih Gümüş, Ömer Türkeş ve Kaya Genç’in konuğu ünlü romancı, şair ve tiyatro yazarı Murathan Mungan’dı. Etkinlik 7 Temmuz 2011 Perşembe günü İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlendi. Mungan’ın bu yıl yayımlanan son kitabı Şairin Romanı’nın ve otuz yıla yayılan yazarlığının konuşulduğu söyleşiye okurlar da sorularıyla katıldı. Yaklaşık 2 saat süren söyleşiyi buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%68,4
%15,8
%0
%5,3
%10,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.07.2019

Paranın Cinleri

Murathan Mungan'ın Yüksek Ökçeler kitabını okumuştum ve hayran kalmıştım. Bu kitabını da merak edip aldım. Çok beğendim. Kendi hayatından, anılarından derlenmiş. İlk hikayesinde Mardin'i anlatıyor. Çok merak ettiğim bir şehir. 06.10 de GAP turu ile gideceğim. Ön bilgi edinmiş de oldum Mardin hakkında...Hatta kitapta bazı kitaplarından söz etmiş. Harita Metot defterin de de kendini anlatmış. Onu da aldım. İlk fırsatta okuyacağım.

09.03.2016

İyi ki Mungan var

Çok sıcak bir kitap sanki Murathan Mungan karşınızda oturup size anlatıyormuş gibi hissedeceksiniz

09.03.2009

Paranın Cinleri

Mardin´in o  büyüleyici dokusunun Murathan Mungan´ın ederlerine nasılda ilham verdiğini insan bu kitapta daha da iyi anlıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.