25,2 TL
Standart Teslimat : 11 Ağustos - 14 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Panorama Osmanlı Kitap Açıklaması

 

Panorama Osmanlı..Osmanlı tarihine bir bakışın adı. Osmanlı yokluğundan beri boşluğu doldurulamayan bir güç. Cihan Devleti. Ortadoğuda, Balkanlarda, Afrikada, Asyada birçok insan hala Neredesin Osmanlı!, Sen yoksun Osmanlı!, Osmanlı Olsaydı!, Osmanlı Asırlarında diye adeta feryat etmekte, Osmanlı mucizesinin sırlarını araştırmaktadır. Biz bu kitapla işte bu sırlara ipucu olacak örnekler vermeğe çalıştık.
.Emperyalistlar tarafında yeryüzünde mağdur, mahzun ve zulme mahkûm edilmiş toplumları Osmanlı gibi sığınacak bir kale, bir ada aramaktadırlar. Cevdet Paşa ne güzel tespit etmiştir; Şayet Avrupa bir ihtilalle alt üst olursa Namuslu insanların sığınacağı tek ada, Devlet-i Âliyyedir. Diye..
Ama ne yazıkki, Devlet-i Âliyyenin düşmanları o adayı yerle bir etmişlerdir. Namuslu insanların başlarını vuracakları hak ve adalet kapısı yok olsun diye Osmanlı yapısını Campelanın Güneş Ülkesini yeryüzünden silmişlerdir.
Biz o Güneş Ülkenin izlerini sürmek için bu kitabı hazırladık. Yönetimiyle, yöneteniyle, yönetileniyle, adaletiyle, vergi sistemiyle, sosyal kurumlarıyla, millet sistemiyle, günlük yaşayışı, Çarşısı, pazarı, sokağı, evi, insanıyla bir Panorama sergilemeğe çalıştık.
Ortaya koyduğumuz örnekler masal değil, hikâye değil, hayal değil ayni ile yaşanmış tarihi hakikatler. Okuyacaklarınız soylu bir tarihin yansımaları. Okuyacaklarınız sizin tarihiniz, Bizim gerçeklerimiz.
Dünyayı huzur ve barış adası kılmak isteyen her insanın Osmanlı karakterini okuyup, öğrenmesi gerekmektedir. Bu kitap tarihi konuşmak adına tarihi konuşturmak için anekdotlardan oluşuyor. Yorum yok, abartı yok.
Okuyacaklarınız bir ihtişam tablosunun renklerinden oluşuyor. Geçmişimizin günümüze yansıyan zengin,çeşitli, farklı tonları, heyecan ve hüzünleri,başarı ve başarısızlıklarıyla bizim tarihimizin sayfalarını okumak istiyorsanız..
İşte elinizde..Buyurunuz.. Muzaffer Taşyürek

MUZAFFER TAŞYÜREK 1951 yılında Erzurumda doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Erzurumda tamamladı. 1976 yılında tarih öğretmeni olarak Milli eğitim Bakanlığında görev aldı.
Yazı hayatına mahalli basında başladı. Hürsöz gazetesi, Adımlar dergisinde yazdı. 1975 Yılında Yeni Asya gazetesiyle ulusal basında yazıları çıktı. Yeni Şafak, Zaman gazetelerinde yazdı. Kandil Çocuk, Gül Çocuk, Ümit Nesline Selam, Ribat, Mektup, Kalem ve Onur, Semerkand gibi dergilerde yazı ve çizgileri yayınlandı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.